7/21/2018
شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷
الیاس حضرتی تایید صلاحیت شد
از فرماندهی در جنگ تا نمایندگی در بهارستان

الیاس حضرتی تایید صلاحیت شد

با بررسی شورای نگهبان الیاس حضرتی تایید صلاحیت شد.
اعتمادآنلاین:با بررسی شورای نگهبان الیاس حضرتی تایید صلاحیت شد.
الیاس حضرتی که مسئول کمیته رسانه و تبلیغات شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران است در گفت و گویی از تأیید صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان خبر داد و گفت که احراز صلاحیت بنده برای انتخابات مجلس دهم تأیید شد.
او نماینده مردم رشت در دوره های چهارم و پنجم بوده است و در دوره ششم مجلس شورای اسلامی نیز نماینده مردم تهران بوده است.حضرتی در زمان مجلس پنجم و ششم رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه نیز بوده است.
این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی که متولد 1340 در هشترود آذربایجان است، از موسسان سپاه پاسداران استان گیلان بوده است.
حضرتی در سال های جنگ تحمیلی نیز حضور داشته و در آن سالها جانباز می شود اما دست از کار و فعالیت نمی کشد و زمانی که به او مسئولیت فرماندهی در جنگ داده می شود، از آن با کمال میل استقبال می کند. الیاس حضرتی فرماندهی لشکر قدس گیلان را در عملیات نصر 4 و فتح شهر مائوت عراق به عهده می گیرد و از این مسئولیت سربلند بیرون می آید.
حضرتی سال 1366 تصمیم می گیرد که سپاه را ترک کند تا کاندیدای مجلس شود و موفق هم می شود که سه دوره در بهارستان حضور داشته باشد.
اما او فقط در عرصه سیاست و جنگ فعال نبوده، بلکه در عرصه ورزش نیز فعال بوده و از سال 1374 تا 1382 ریاست فدارسیون ورزش های رزمی را بر عهده داشته است.
حضرتی که از موسسان حزب همبستگی است، در حزب اعتمادملی نیز نقش و سهمی داشته است. او در تاسیس این حزب مشارکت موثری داشته و به عضویت شورای مرکزی این حزب نیز در می آید.
او که رویه اصلاح طلبانه داشته و دارد، در هشتمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری یعنی در سال 1380، ریاست ستاد سید محمد خاتمی در گیلان را بر عهده می گیرد و 8 سال بعد را یعنی سالهای 1384 و 1388 را مسئولیت ستادهای شیخ مهدی کروبی را در گیلان و تهران بر عهده می گیرد.

الیاس حضرتی که این روزها مسئول کمیته رسانه و تبلیغات شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران است، صاحب امتیار دو روزنامه اعتماد و تعادل و سایت اعتماد آنلاین است.
با بررسی شورای نگهبان نام چهره‌هایی همچون الیاس حضرتی و پروانه مافی به میان تایید صلاحیت‌شدگان اضافه شد.محمود صادقی، محسن دلاویز و حسن مهدوی از دیگر چهره‌هایی هستند که صلاحیت آنها برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید شده است.همچنین عبدالرحیم نوربخش، اسدالله عابدی و سیدولی علم‌الهدی از چهره‌هایی هستند که نام آنها در میان ردصلاحیت‌شدگان دیده می‌شود. خبر روشن شدن شرایط چهره های بلاتکلیف انتخابات اما روز گذشته از سوی خبرگزاری دولت هم مورد تایید قرار گرفت .یک منبع آگاه در ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت بررسی صلاحیت ۵۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران نامشخص بود گفت: نتایج بررسی صلاحیت ۴۰ نفر از این داوطلبان شب گذشته از سوی شواری نگهبان اعلام شد.به گزارش ایرنا، این منبع آگاه افزود: صلاحیت شماری از این داوطلبان تایید شده و برخی نیز از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت نشده اند.وی تصریح کرد: هنوز نتیجه بررسی صلاحیت ۱۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران که در بین آن ها تعدادی از افراد مشهور سیاسی نیز وجود دارد، اعلام نشده است.این منبع آگاه ابراز امیدواری کرد صلاحیت شماری از این ۱۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی احراز شود.
دیدگاه ها