4/19/2018
پنج شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
سیگنال های مثبتی از پرونده مینو خالقی دریافت کرده ایم
عارف در گفت و گو با اعتمادآنلاین خبر داد:

سیگنال های مثبتی از پرونده مینو خالقی دریافت کرده ایم

وضعیتی که برای مینو خالقی ایجاد شد در تاریخ سیاسی کشور ثبت می شود. اقدامی که از سوی شورای نگهبان اتفاق افتاد و آرای مینو خالقی با وجود اینکه موفق شده بود به مجلس دهم شورای اسلامی راه پیدا کند، ابطال شد.
اعتمادآنلاین – پرونده مینوخالقی از آن پرونده هایی در تاریخ سیاسی کشور است که تا مدت ها بحث و اظهار نظر در فضای رسانه ای کشور بر سر آن ادامه دارد. وضعیتی که برای مینو خالقی ایجاد شد در تاریخ سیاسی کشور ثبت می شود. اقدامی که از سوی شورای نگهبان اتفاق افتاد و آرای مینو خالقی با وجود اینکه موفق شده بود به مجلس دهم شورای اسلامی راه پیدا کند، ابطال شد. اما این اقدام از سوی شورای نگهبان مورد اعتراض نماینده های مجلس نهم همچون علی مطهری، احمد توکلی و ... قرار گرفت و حتی اعتراض شخص رئیس جمهور حسن روحانی را به همراه داشت. حتی روحانی برای اینکه نشان دهد خالقی را جزو نماینده های مجلس دهم می داند او را به مهمانی منتخبین مردم در مجلس دهم که ریاست جمهوری میزبانش بود دعوت کرد.
حالا که تنها چند روز تا آغاز به کار مجلس دهم زمان باقی مانده است، اسم مینوخالقی و وضعیت پرونده او بیشتر از قبل در بحث ها و اظهار نظر ها شنیده می شود. در آخرین اظهار نظرها از سمت دولتمردان، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور بود که در این رابطه امروز گفت: در این مورد مسئله جدیدی هنوز به ما ابلاغ نشده است البته بنده هم از طریق رسانه‌ها خبرهایی در مورد تصمیم هیات حل اختلاف قوا شنیده‌ام اما هنوز به شکل رسمی تصمیمی به ما ابلاغ نشده است.

با وجود اینکه بارها صحبت شده است که وزارت کشور در خصوص پرونده مینوخالقی با شورای نگهبان رایزنی داشته، اما اینطور که امروز امیری گفته است گویا هنوز در شرایط او تغییر جدیدی حاصل نشده است.

دیروز ( 28 اردیبهشت ماه ) هم محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت مینو خالقی، گفت که « در این رابطه بهتر است کمی صبر کنید.» و از کنار این بحث گذشت.

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی در گفت و گو با «اعتمادآنلاین» در رابطه با اظهار نظر نوبخت درباره پرونده مینوخالقی گفت: «اینکه ایشان چنین چیزی را گفته اند امری مثبت است و امیدوارم از دل این صبر اتفاق خوبی بی‌افتد.»

عارف همچنین در صحبت هایش افزود: «ما سیگنال های مثبتی در رابطه با پرونده خانم خالقی دریافت کرده ایم و امیدوار هستیم که این مسئله حل شود.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب که در نشست صمیمی حزب اعتدال و توسعه با منتخبین ملت شرکت کرده بود، در رابطه با جلسه بعدی نشست فراکسیون امید گفت: در این جلسه برخی از عزیزان دیر رسیدند و به علت مشکلاتی نتوانستند حضور داشته باشند که امیدواریم در جلسه بعدی که قرار است پنجشنبه برگزار شود این عزیزان که غیبت داشته اند حضور داشته باشند.

دیدگاه ها