3/22/2018
پنج شنبه، ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
دولت با اقتدار مصوبه اخذ غرامت از آمریکا را پیگیری کند
امامی کاشانی:

دولت با اقتدار مصوبه اخذ غرامت از آمریکا را پیگیری کند

خطیب نماز جمعه تهران با تقدیر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب کلیات طرح الزام دولت به دریافت غرامت از آمریکا، گفت: ان‌شاءالله دولت با اقتدار آن‌طور که مصلحت می‌داند این قانون را اجرا کند و به جلو ببرد.
اعتمادآنلاین- آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ماهیت فرقه‌های کذایی دینی در دنیا،‌ خاطرنشان کرد: بارها در عصر مسیحیت و دوران بازگشت حضرت مسیح عده‌ای مدعی می‌شدند که عیسی مسیح هستند و خود را با این عنوان معرفی می‌کردند اما آن حضرت هنوز در آسمان‌ها قرار دارد و تاکنون ظهور نکرده است.

وی اظهار کرد: در اسلام نیز درباره وجود ولی‌عصر (عج) مدعیان دروغین بسیاری در تاریخ بوده‌اند. این مدعیان هم در زمان بنی‌عباس بودند و هم در زمان شیعیان فعالیت داشتند. حتی برخی از آن‌ها ائمه مسلمین از جمله امیرالمومنین(ع) را مهدی موعود می‌نامیدند.

وی با اشاره به فعالیت فرقه بهائیت در کشورمان و سایر کشورهای اسلامی، گفت: استکبار و استعمار فرقه ‌آلوده و کثیف بهائیت را وارد دنیا کرد. آن‌ها ابتدا می‌خواستند که مرکز بهائیت را در فلسطین قرار دهند اما نتوانستند. سپس با هدف ایجاد مزاحمت برای جهان اسلام عده‌ای را به عنوان صهیونیست که نام یهود را به دنبال خود می‌کشیدند و می‌خواستند که تحت پوشش تورات و یهود حرکت کنند در حالی که هیچ ارتباطی با آنها نداشته‌اند را ایجاد و مورد حمایت قرار دادند.

وی با تأکید بر این‌که «بهائیت نطفه‌ای کثیف است که در دوران استعمار کاشته شد»، خاطرنشان کرد: استعمار بهائیت را به عنوان صهیونیست‌ها آوردند و ریشه آن‌ها نیز در اسرائیل است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به طرح ادعای آزاداندیشی از سوی آمریکائیان، افزود: هیچ کدام از کشورهای دنیا و قانون‌های اساسی اجازه نمی‌دهد که کشوری در کشورشان زندگی کند. حتی آمریکا نیز که در آن‌جا دم از آزادی می‌زنند زمانی که فرقه‌ای با نام داودیه در این کشور ایجاد شد اقدام به نسل‌کشی این فرقه کردند اما اعلام کردند که آن‌ها خودکشی نموده‌اند.

وی همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با تقدیر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب کلیات طرح الزام دولت به دریافت غرامت از آمریکا، اظهار کرد: ان‌شاءالله دولت با اقتدار آن‌طور که می‌داند و مصلحت می‌داند این قانون را اجرا و به جلو ببرد.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مواظبت نسبت به اقدامات دنیای استکبار و آمریکا و هم‌پیمانان آن‌ها درباره ایران ستیزی و اسلام ستیزی، اظهار کرد: آن‌چه که کف روی آب است از بین خواهد رفت و همه این سروصداها با ظهور امام عصر (عج) خاموش خواهد شد.

امامی کاشانی با تأکید بر این‌که «مسلمانان باید در این زمینه با یکدیگر متحد باشند»، اظهار کرد: مسلمانان باید در مقابل آمریکا و هم‌پیمانان آن‌ها در دنیا و همچنین حوادث یمن، عراق، سوریه،‌ فلسین و لبنان و جنایات کفار و گروه‌های اراذل و اوباشی همچون داعش بیدار باشند.

وی با بیان این‌که «به لطف خدا و به برکت وجود امام عصر (عج) ملت ایران بیدار و از انسجام کاملی برخوردار است»، خاطرنشان کرد: در این مملکت، ملت به امام عصر (عج) ‌اعتقاد دارد. همچنین در این عصر بر این موضوع که ولی فقیه جانشین امام عصر(عج) است ملت معتقد هستند و امام خمینی (ره) نیز با تکیه بر این موضوع توانستند انقلاب اسلامی را پیروز کنند و رهبری مقام معظم رهبری نیز بر همین اساس است.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این‌که «جهان اسلام باید به دولت‌های مزدور دنیا دست رد بزند»، اظهار کرد: جهان اسلام باید وحدت کلمه پیدا کند و در مقابل داعش و تکفیری‌ها سقوط نکند بلکه قیام کند و حکام پلید آن‌ها را عقب بزند.

وی تأکید کرد: برخی حاکمان و همچنین عربستان پول‌های خود را در این راه خرج می‌کنند و صهیونیست‌ها نیز تکفیری‌ها را هدایت می‌کنند. آمریکا نیز از این گروه‌ها حمایت می‌کند. در این شرایط دنیای اسلام باید توجه کند و وظایف خود را به خوبی دریابد.

وی با اشاره به وضعیت کشور از لحاظ امنیتی،‌ خاطرنشان کرد: ملت ایران باید به امنیت و انسجام امروز کشور اهمیت دهند و مبادا برخی رفتارها در مسأله وحدت و امامت امت و ملت و رهبری ضعفی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، امامی کاشانی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرا رسیدن ایام ولادت حضرت ولی عصر (عج) به برخی شبهات مطرح شده درباره سن آن حضرت و چگونگی طول عمر ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند که چگونه فردی می‌تواند بیش از 12 قرن عمر کند و با این وجود زمان ظهور ایشان مشخص نباشد؟ متأسفانه برخی این موضوع را خلاف عقل می دانند و در این‌باره سخنرانی‌هایی نیز می‌کنند. این در حالی است که این بحث در عالم علم مشخص شده و علم می‌گوید که ممکن است ژنی وجود داشته باشد که هزاران سال عمر کند اما این انسان است که تاکنون به آن دست نیافته است.
دیدگاه ها