5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
هواپیمایی، امنیت زائران و روادید جزو  شروط ایران است
دعوت مجدد عربستان از سازمان حج و زیارت ایران؛

هواپیمایی، امنیت زائران و روادید جزو شروط ایران است

معاون حج سازمان حج و زیارت با اشاره به دعوت مجدد عربستان از سازمان حج و زیارت کشورمان برای مذاکرات تازه در زمینه حج تمتع ۹۵، گفت: هیات مذاکره کننده تا ساعتی دیگر عازم عربستان می‌شود.
اعتمادآنلاین-حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت حج تمتع 95 گفت: با توجه به تغییراتی که در وزارت حج عربستان ایجاد شد آنها دعوت مجددی را ترتیب دادند و اظهار داشتند که موضوع صدور روادید حل شده است.

وی ادامه داد: طبیعی است که مجموعه سازمان حج مطالبات حقوقی مردم را که 20 مورد است پیش‌تر به وزارت حج عربستان اعلام کرده که اگر این شروط و خواسته‌ها تامین شود حج تمتع 95 برگزار خواهد شود.

معاون حج سازمان حج و زیارت تصریح کرد: موضوعات هواپیمایی، امنیت زائران، خدمات کنسولی و روادید بسیار مهم است و جزو شروط مطرح شده محسوب می‌شود.

محمدی درباره این پرسش که آیا زمان برای برگزاری کارهای عقب افتاده باقی است یا خیر؟ گفت: زمان برای کارهای اجرایی تمام شده ولی تلاش خود را تا آخرین لحظات انجام می‌دهیم که امیدواریم به سرانجام مناسبی برسیم.

وی درباره اینکه چه قدر به این شرایط و برقراری حج امیدوار هستید؟ نیز گفت: باید ببینیم شرایط در حج تمتع 95چه پیش می آید و مذاکرات نهایی به کجا می‌انجامد.

معاون حج سا زمان حج وزیارت در پایان اظهار داشت: هیات مذاکره کننده ایرانی به سرپرستی سعید اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت، رئیس هیات پزشکی سازمان حج، معاون حج سازمان حج و زیارت و معاون بین المللی بعثه عازم عربستان می‌شود.

منبع: تسنیم
دیدگاه ها