5/27/2018
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اگر امنیت از حد بگذرد به ضد خود تبدیل می شود
سیدحسن خمینی:

اگر امنیت از حد بگذرد به ضد خود تبدیل می شود

«به انسان ها نباید به عنوان سوژه نگاه کنیم، انسان ممکن الخطا است و اگر خلاف کرد باید به عنوان بیمار با او برخورد کرد و تلاش کرد تا او را به جامعه بازگرداند.»
اعتمادآنلاین- تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) گفت: حوزه امنیت کشور باید نسبت به آزادی های فردی و اجتماعی تعریف داشته باشد تا شرایط امنیتی آن مطلوب باشد.

حجت الاسلام و المسملین سید حسن خمینی در آیین تجدید پیمان مدیران و کارکنان حراست دستگاه ها با امام راحل(ره) افزود: چنانچه حوزه امنیت یک کشور نسبت به آزادی های فردی آحاد جامعه تعریف مشخصی نداشته باشد طبیعتا جامعه به امنیتی شدن سوق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه امنیت جامعه امری پسندیده و ارزشمند است ولی برقراری امنیت در ابعاد مختلف به معنای امنیتی شدن جامعه نیست گفت: امنیت برای ایجاد آرامش است اما اگر از حد خود بگذرد به ضد خود تبدیل می شود.

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه مطلوبیت شرایط امنیتی کشور باعث توسعه و شکوفایی فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی جامعه می شود افزود: امنیت برای فعالیت عادی و روزمره زندگی مردم و بخش های مختلف امری حیاتی و لازم است که باید همواره آن را تامین کرد.

وی همچنین با بیان اینکه به انسان ها نباید به عنوان سوژه نگاه کنیم گفت: انسان ممکن الخطا است و اگر خلاف کرد باید به عنوان بیمار با او برخورد کرد و تلاش کرد تا او را به جامعه بازگرداند.

سید حسن خمینی افزود: مچگیری درجامعه با ایجاد امنیت تفاوت دارد و مسئولان باید با مردم دلسوزانه برخورد کنند و این دلسوزی باید به فرهنگی در میان همه تبدیل شود و همه خیرخواه همدیگر باشند.

وی با اشاره به امنیت مطلوب کشوردر میان منطقه آشوب زده خاورمیانه گفت: امروز حکومت جمهوری اسلامی ایران یک نظام پرتوان مقتدر در ایجاد امنیت در یک منطقه طوفان زده است و این به دلیل تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

سید حسن خمینی افزود: بر اساس روایت ها و احادیث دو نعمت سلامتی و امنیت همواره مورد غفلت واقع می شود و امنیت در مقیاس بزرگتر به معنای سالم بودن جامعه است که نقش حیاتی در استفاده از مواهب جامعه دارد.

مدیران و کارکنان حراست دستگاه های اجرایی همزمان با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) با حضور در حرم مطهر امام راحل (ره) به مقام شامخ رهبر کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

*ایرنا
دیدگاه ها