5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اولویت‌هایی در سطح نیروهای مسلح برای ارتقاء توان دفاعی داریم
وزیر دفاع:

اولویت‌هایی در سطح نیروهای مسلح برای ارتقاء توان دفاعی داریم

وزیر دفاع با بیان این که صنعت بدون تحقیقات پویایی ندارد، افزود: باید متناسب با تغییرات محیطی و نیاز کاربر تولید داشته باشیم و زنده بودن صنعت و تولید نیازمند تحقیق است و صنایع دفاعی این را وظیفه ذاتی خود می‌داند.
اعتمادآنلاین- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برای ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش، حمایت و تشویق پژوهشگران را در دستورکار داریم.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در حاشیه اختتامیه چهارمین جشنواره دو سالانه تحقیقات صنعتی نیروهای مسلح (سلمان فارسی) با بیان اینکه این جشنواره با هدف تشویق و ترغیب پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی انجام می‌شود، افزود: در این جشنواره ظرفیت‌ها شناسایی شد، محققان خود را نشان دادند و توانستیم تحقیقات را بر روی نیازهایی که در اولویت هستند متمرکز کنیم.

وی با بیان اینکه برترین‌های این جشنواره در فرایندی انتخاب می‌شوند، گفت: محققین از پروژه‌های خود دفاع می‌کنند و دفاعیات ارزیابی می‌شود.

دهقان افزود: در جشنواره امسال پروژه های گسترده ای ارائه شد که از سوی نهادها ،دانشگاه ها و شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است.

وی گفت: تحقیقاتی که امروز به عنوان تحقیق برتر تقدیر شدند موضوعاتی کاربردی داشتند که در سیستم های دفاعی ما کاربرد دارند.

وزیر دفاع تاکید کرد: پروژه‌های ارائه شده باید موثر و برای ارتقاء و بهبود سیستم دفاعی کشور باشند.

دهقان گفت: اولویت‌هایی در سطح نیروهای مسلح برای ارتقاء توان دفاعی داریم که پروژه‌های تحقیقاتی نیز باید درهمین راستا باشند.

وی با بیان اینکه صنعت بدون تحقیقات پویایی ندارد، افزود: باید متناسب با تغییرات محیطی و نیاز کاربر تولید داشته باشیم و زنده بودن صنعت و تولید نیازمند تحقیق است و صنایع دفاعی این را وظیفه ذاتی خود می‌داند.

*ایلنا

دیدگاه ها