5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
تشکیل اتاق فکر قوی علیه دولت با مدیریت یکی از وزرای سابق
نماینده مردم تهران از پشت پرده جلسات شنبه خبر داد

تشکیل اتاق فکر قوی علیه دولت با مدیریت یکی از وزرای سابق

عذر دولت درباره حقوق‌ها را نمی‌پذیریم/اگر این مسائل به دوران گذشته بازمی‌گردد و در آن دوران نیز بوده است از دولت پذیرفته نیست به بهانه اینکه بگوید مربوط به دوره قبل است این حقوق‌ها را بدهد؛ باید در طول سه سال گذشته دولت جدیت به خرج می‌داد و به موضوع رسیدگی می‌کرد/صل بر تعطیلی و توقیف نیست، اصل بر تذکر و تنبیه است؛ شعار ما این است تنبیه آری، توقیف هرگز
الیاس حضرتی، نماینده اصلاح‌طلب تهران در حاشیه جلسه روز سه شنبه مجلس انتقاداتی جدی را درباره موضوع حقوق‌های نجومی به پاستورنشینان وارد کرد و گفت: «عذر دولت درباره حقوق‌ها را نمی‌پذیریم.»
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ظهر دیروز در حاشیه نشست علنی خانه ملت درجمع خبرنگاران با اشاره به حقوق‌های نجومی گفت: اگر این مسائل به دوران گذشته بازمی‌گردد و در آن دوران نیز بوده است از دولت پذیرفته نیست به بهانه اینکه بگوید مربوط به دوره قبل است این حقوق‌ها را بدهد؛ باید در طول سه سال گذشته دولت جدیت به خرج می‌داد و به موضوع رسیدگی می‌کرد. نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ما عذر دولت درباره حقوق‌ها را
نمی‌پذیریم تصریح کرد: دولت باید با برخوردهای جدی موضوع را پیگیری می‌کرد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برخی مدیران در 15 یا 20 هیات مدیره وحتی 30 هیات‌مدیره عضو هستند، این هم یکی از موضوعاتی است که دولت باید به صورت داوطلبانه به آن بپردازد و هر کس باید یک مسئولیت داشته باشد؛ نیروی باتجربه یا پخته چه در سطح وزرای سابق و چه در سطح نمایندگان و سفرای قبلی وهمینطور افراد مدیر داریم که بیکارباشند، می‌شود از آنها استفاده کرد. حضرتی با بیان اینکه ما پشتیبان دولت هستیم و از هر گونه تخریب دولت جلوگیری می‌کنیم، اظهار داشت: خود دولت باید اولین کسی باشد که نسبت به خوددلسوزی داشته باشد و باید نسبت به رفع این قضایا و مشکلات اقدام کند. وی در ضرورت برخی تغییرات در دولت تاکید کرد و افزود: مردم و مسئولان منتظرند تا وزرایی که انگیزه کافی و وافی ندارند و همچنین کارنامه خوبی از خود نشان ندادند از سوی دولت تغییر کنند؛ دولت باید از فرصت به وجود ‌آمده برای تغییرات استفاده کند.
حضرتی همچنین گفت: یک اتاق فکر قوی، منسجم و منظم علیه دولت آقای روحانی تشکیل شده که یکی از وزرای سابق آنجا را مدیریت می‌کند و به دنبال این است که تمام مسائلی که در مورد دولت آقای دولت احمدی نژاد گفته می‌شود را مشابه سازی کند وبگوید که این دولت هم دزد است و اختلاس می‌کند و مشکلات اخلاقی و دروغگویی دارد.
مدیر مسئول روزنامه اعتماد در ادامه گفت‌وگوی خود با رسانه‌ها به توقیف سایت جهان‌نیوز و روزنامه قانون هم اشاره کرد و یادآور شد: در روزهای اخیر شاهد توقیف سایت «جهان‌نیوز» از سوی هیات نظارت بر مطبوعات بودیم و همچنین از سوی دادستانی توقیف روزنامه «قانون» را دیدیم؛ بنده به عنوان نماینده مردم تهران و همینطور مدیرمسئول رسانه‌های اعتماد و تعادل نسبت به این داستان اعتراض شدید دارم. وی ادامه داد: معتقدم نسبت به رسانه‌ها رویکرد خوبی نداشته و نداریم، اگر روند قضایا به همین شکل پیش برود شاهد نابودی رسانه‌ها براساس محافظه‌کاری و احتیاط بیش از حد خواهیم بود. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با روند فعلی رسانه‌ها طمع و مزه شیرینی مطالب‌شان را از دست می‌دهند، گفت: ما معتقد نیستیم که نباید خط قرمز وجود داشته باشد بلکه خط قرمز وجود دارد و در عین حال اعتقاد داریم خط قرمزها باید استاندارد، محدود و تعریف‌شده باشد. حضرتی افزود: اصل بر تعطیلی و توقیف نیست، اصل بر تذکر و تنبیه است؛ شعار ما این است تنبیه آری، توقیف هرگز. حضرتی در همین زمین گفت: هم هیات نظارت بر مطبوعات اختیار قانونی برای توقیف دارد و هم دادستانی طبق قانون می‌تواند رسانه‌ای را توقیف کند اما خواهش ما این است که هیات نظارت و دادستانی از اختیار خود استفاده نکنند؛ هر دو نهاد بزرگوار اگر رسانه‌ای تخلفی کرد که ما مدافع آن نیستیم پرونده را به دادگاه صالحه که همان دادگاه مطبوعات است ارجاع دهد تا با حضور هیات‌منصفه و وکیل شاکی و متشاکی پرونده رسیدگی شود تا ما بتوانیم آرامش و امنیتی را در فضای رسانه‌ای احساس کنیم.
او همچنین درباره طرح استفساریه مجلس توضیح داد که نگرانی نمایندگان فقط معطوف به مورد خانم مینو خالقی نیست و آنها تلاش دارند تا جلوی تکرار این دست اقدامات را بگیرند.
دیدگاه ها