2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
ولایتی: ایران از هیچ کمکی به عراق دریغ نخواهد کرد

ولایتی: ایران از هیچ کمکی به عراق دریغ نخواهد کرد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که ایران همواره از هیچ کمکی به کشور عراق دریغ نکرده است، گفت: براساس آنچه که ما از دیدگاه رهبر معظم انقلاب داشتیم در آینده هم از این کمک ها دریغ نخواهیم کرد و امیدواریم این پیروزی ها ادامه داشته باشد و عراق کشوری دارای قدرت و صاحب دموکراسی شود.
اعتمادآنلاین-علی اکبر ولایتی شامگاه دوشنبه در دیدار با سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت افزود: آنچه که ما از واقعه عراق برداشت می کنیم این است که عراق بدون تردید به لحاظ ظرفیت مهمترین کشور عربی است.
وی ادامه داد: بعضی از بیگانگان مشخصا آمریکایی ها در خصوص عراق طمع کردند و خود هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش نوشته بود که ما داعش را به وجود آوردیم.
ولایتی گفت: آنها به جایی رسیدند که از این جرثومه ای که بوجود آوردند چیزی حاصل نشد و مردم عراق و ارتش با کمک مرجعیت همه دست به دست هم دادند و با پس گیری فلوجه کمر داعش شکست.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که فلوجه از نظر استراتژیک مهم تر از موصل است، ادامه داد: با بازپس گیری فلوجه همه به این نتیجه رسیدند که عراق پابرجا شده است و اولین کشوری که به این شکل کاملا قابل قبول دموکراسی را آزمایش کرد و موفق بیرون آمد، عراق بود.
وی ادامه داد: آنچه مسلم است عراق بالقوه مقتدرترین و باظرفیت ترین کشور عربی است و از ابتدای تاریخ اسلام هم تاکنون موقعیت ویژه ای داشته است؛ با این دموکراسی جاافتاده ای که در عراق ایجاد شده است و مردم در سرنوشت خودشان سهیم شدند، می توان امیدوار بود که هر روز گام های بلندتری در جهت پیشرفت مردم این کشور داشته باشیم که بتوانند در سرنوشت جهان عرب و امت اسلامی نقش اساسی خود را ایفا کنند.
ولایتی یادآور شد: نگرانی بعضی از کشورهای مرتجع منطقه این است که دموکراسی در عراق پابگیرد و موجب شود که سایر کشورهای عربی با نگاه کردن به عراق حاضر نشوند حکومت های عشیره ای را بپذیرند که این یک موفقیت دیگر است؛ بنابراین پیروزی دولت، مردم و ارتش تحت زعامت مرجعیت نقش بسیار مهمی در ایجاد یک تحول در منطقه و کشورهای عربی داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد که بزودی ظرف ماه های آینده موصل هم بازپس گیری شود و شاهد عراقی پیروزمند و مقتدر باشیم.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به تشکیل شورای عالی بیداری عراق اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شورای عالی بیداری اسلامی در عراق تشکیل شود و گفت و گوهای مقدماتی این شورا فراهم شود.

منبع: ایرنا
دیدگاه ها