3/19/2018
دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
«پالایشی‌ها» در بورس قد علم کردند
به دنبال کودتای نیمه شب امروز ترکیه؛

«پالایشی‌ها» در بورس قد علم کردند

در پی کودتای شبانه ترکیه که با شکست کودتاچیان همراه شد، بازار سهام ایران به این رویداد مهم منطقه ای، واکنش محتاطانه و همراه با رشد نسبی قیمت‌ها نشان داد که بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای پالایشی به عهده گرفتند.
اعتمادآنلاین- شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز پس از افت‌وخیزهای فراوان ۱۰۵ واحد رشد کرد و به تراز ۷۳ هزار و ۸۶۸ واحدی رسید. شاخص بازار شناور با ۶۶ واحد رشد به رقم ۸۲ هزار و ۳۹۲ واحدی رسید و همچنین شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۱۰۱ و ۶۶ واحد رشد کرده است. ارزش معاملات امروز به رقم ۲۱۶ میلیارد و ۹۶۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۷۲ میلیون و ۳۲۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۶۰ هزار نوبت دادوستد شد.

نمادهای معاملاتی پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی چادرملو و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر را روی افزایش نماگر بازار داشتند و همچنین خودروسازی سایپا، بانک ملت و گروه مپنا از نمادهایی بودند که سعی کردند شاخص کل را پایین بکشند. از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت‌های حاشیه پارس، فرآوری مواد معدنی ایران و کالسیمین بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند، همچنین نماد شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، کنتورسازی ایران و کابل البرز شاهد بیشترین کاهش قیمت در سهام بودند.

آیفکس نیز امروز چهار واحد رشد کرد و به رقم ۷۷۰.۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس به رقم ۱۵۳ میلیارد و ۶۰۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱۰ میلیارد سهم و اوراق قابل معامله در ۲۳ هزار و ۳۳۵ نوبت معامله بود.
دیدگاه ها