4/24/2018
سه شنبه، ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
رشد پرشتاب شاخص کل با تغییر سکاندار بورس

رشد پرشتاب شاخص کل با تغییر سکاندار بورس

در حالی که سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در این روزها شاهد جابه‌جایی در سطح مدیران ارشد آن است، شاخص کل با ۷۲۴ واحد افزایش رکورد رشد را نسبت به روزهای گذشته به ثبت رساند.
اعتمادانلاین- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز- چهارشنبه- با ۷۲۴ واحد افزایش وارد کانال ۷۶ هزار و ۲۲۵ واحدی شد. شاخص کل هم‌وزن نیز توانست با ۸۵ درصد کاهش به ۱۴ هزار و ۵۹ واحدی برسد.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز مبادلات این هفته ۶۰۶ واحد رشد کرد و به تراز ۸۵ هزار و ۵۳۵ واحدی رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم به ترتیب ۶۲۴ و ۸۹۹ واحد افزایش یافتند. به این ترتیب شاخص بازار اول به رقم ۵۳ هزار و ۷۶۹ واحدی و شاخص بازار دوم به رقم ۱۶۴ هزار و ۱۰۱ واحدی رسید.

در حالی امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران شاهد رشد ۷۲۴ واحدی است که در روزهای گذشته نماگر بازار با تردید به روند افزایشی خود ادامه می داد و این مقدار رشد در روزهای اخیر بی سابقه است. علاوه بر این خبر کنار رفتن محمد فطانت از سازمان بورس از روز گذشته رسانه‌های اقتصادی ایران را پر کرده است و افزایش به نسبت زیاد نماگر بازار امروز با ورود شاپور محمدی به ساختمان ملاصدرا مصادف می شود.

نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران، صنایع ملی مس ایران و پالایشگاه نفت بندرعباس به ترتیب با ۱۰۶، ۷۲ و ۶۸ واحد تاثیر در شاخص بیشترین نقش را در افزایش شاخص کل داشتند.

همچنین سه نماد ایران‌ خودرو، ایران ترانسفو و ماشین‌سازی اراک به ترتیب با ۱۱، ۱۰ و ۹ واحد تاثیر منفی در شاخص کل سعی کردند از افزایش بیشتر نماگر جلوگیری کنند.

ارزش معاملات امروز به رقم ۲۳۲ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۱۴ میلیون و ۸۷۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۵ هزار و ۶۴۳ معامله بود.

بیشترین حجم معامله در دادوستدهای امروز مربوط به نماد معاملاتی شرکت‌های زامیاد، سرمایه‌گذاری خوارزمی و فولاد مبارکه بود. همچنین ایران ترانسفو و پالایشگاه نفت بندرعباس بیشترین ارزش معامله را در دادوستدهای امروز به خود اختصاص داد.

نماد معاملاتی شرکت‌های مارگارین، پتروشیمی خارک، کارخانجات قند قزوین، بانک انصار، کابل البرز و بهنوش در معاملات امروز بازگشایی شدند.

همچنین آیفکس با ۳.۲ واحد رشد به رقم ۷۷۹.۷ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۱۸ میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۶۰۰ هزار بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست زدن ۲۳۹ میلیون و ۵۱ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۳ هزار و ۲۴۷ نوبت معامله بود.
دیدگاه ها