5/21/2018
دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اظهارنظر عارف و وزیر راه درباره نمایش «مصدق»

اظهارنظر عارف و وزیر راه درباره نمایش «مصدق»

نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» به کارگردانی اصغر خلیلی میزبان محمدرضا عارف و عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی شد.
اعتمادآنلاین - نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» به کارگردانی اصغر خلیلی میزبان محمدرضا عارف و عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی شد.
محمدرضا عارف نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی پس از تماشای نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» گفت: این نمایش توانست به خوبی بخشی از تاریخ ایران را دقیق و مستند به تصویر بکشد. از سوی دیگر این اثر هشداری برای ما بود که اگر وحدت و انسجام‌مان را از دست دهیم ممکن است اتفاق‌هایی مانند کودتای 28 مرداد تکرار شود. البته حضور جوانان آگاه سرزمینمان بدون شک مانع ایجاد چنین رویدادهایی خواهد شد، بنابراین توصیه می‌کنم نسل جوان به تماشای این اثر بنشینند.
همچنین عباس احمد آخوندی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ یکی دیگر از میهمانان ویژه این نمایش بعد از اجرای این نمایش در گفت‌وگویی دوستانه با عوامل اجرایی آن اظهار کرد: این نمایش بخش مهمی از تاریخ ایران را به مخاطبان خود نشان داد؛ مسائلی مثل نحوه ورود و حضور بیگانگان در این کشور که مردم ایران در آن دوره با آن‌ها روبه‌رو بودند.
او در ادامه بیان کرد: این اثر نشان‌دهنده تلاش بزرگ‌مردانی بود که هیچ‌گاه از پای ننشستند و در نهایت کار آنها با پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست بیگانگان از کشور به ثمر رسید. بر این اساس نباید امیدمان را از دست دهیم و همیشه اندیشه‌ورزی و آگاهی را مدنظر داشته باشیم. به راستی ایران سرای امید است.
نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» تازه‌ترین تولید گروه تئاتر «تجربه نو» به نویسندگی و کارگردانی اصغر خلیلی است که برهه‌هایی از زندگی محمد مصدق یکی از معروف‌ترین چهره‌های سیاسی ایران را به تصویر می‌کشد.
فرهاد آئیش، ایرج راد، خسرو احمدی، رضا بهبودی، رویا میرعلمی، نرگس محمدی، علیرضا آرا، علی نیکزاد، پیمان شیخی، منوچهر علیپور، خسرو امیری، علیرضا زمانی‌نسب، حمیدرضا کاظمی‌پور، نگین ابدالی، یزدان منصوری و تعداد دیگری از هنرمندان تئاتر در این اثر به صحنه می‌روند. محمدرضا منصوری تهیه‌کننده و علی سلیمانی مجری طرح این نمایش هستند.
دیدگاه ها