3/24/2018
شنبه، ۰۴ فروردین ۱۳۹۷
یادداشت رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تن تن و سندباد»

یادداشت رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تن تن و سندباد»

یادداشت رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب داستانی «تن تن و سندباد» رونمایی شد که در آن آمده است: من هم همین قصه را همیشه تعریف می کردم.
اعتمادآنلاین- دومین پاسداشت هنر و ادبیات انقلاب اسلامی که صبح دوشنبه در مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، از یادداشت حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب داستانی «تَن تَن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی رونمایی شد.
در این مراسم که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای و با عنوان «نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان از منظر رهبر انقلاب اسلامی» برگزار شد، جمعی از شخصیت های فرهنگی و ادبی حضور داشتند.
رهبر معظم انقلاب در این یادداشت که در ششم آبان ماه 1373 به نگارش درآمده مرقوم داشته اند:
«بسم الله الرّحمن الرّحیم
ـ من هم همین قصّه را همیشه تعریف می کردم! حیف که خیلی ها آن را باور نداشتند. حالا خوب شد، شاهد از غیب رسید! راوی این حکایت که خود همه چیز را به چشم خود دیده، حکایت تن تن و سندباد را چاپ کرده است. حالا دیگر کار من آسان شد! همین بس است که نسخه این کتاب را به همه بچه ها بدهم.»
به گزارش ایرنا، کتاب «تن تن و سندباد» اثری خیالی و استعاری از تقابل دو شخصیت تن تن و سندباد به نمایندگی از دو فرهنگ غرب و شرق است. این کتاب سال ها پس از پایان مجموعه داستان های تن تن، توسط «محمد میرکیانی» خلق و نگارش شده است.
دیدگاه ها