5/27/2018
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
روانچی خبر داد: ظریف به نیویورک می رود/بررسی سفر روحانی به نیویورک در وزارت امور خارجه
به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل:

روانچی خبر داد: ظریف به نیویورک می رود/بررسی سفر روحانی به نیویورک در وزارت امور خارجه

معاون اروپایی -آمریکاای وزارت خارجه درباره سفر احتمالی ظریف و رییس‌جمهور به نیویورک جهت شرکت در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: در مورد سفر آقای رییس‌جمهور نیز در حال بررسی هستیم تا با بررسی این موضوع و زمینه‌های آن، تصمیم مناسب در این ارتباط اتخاذ شود.
اعتمادانلاین-مجید تخت‌روانچی با اشاره به سفر هفته قبل وزیر امور خارجه کشورمان به شش کشور آمریکای لاتین گفت: این سفر از سی و یکم مردادماه تا هفتم شهریور به طول انجامید و آقای ظریف در این مدت با مقامات شش کشور آمریکای لاتین رایزنی و گفت‌وگو کردند.

او با اشاره همراهی یک هیات بزرگ اقتصادی در این سفر اظهار داشت: این هیات قتصادی نیز در هر کشوری با همتایان خود در بخش خصوصی و دولتی جهت بررسی زمینه‌های گسترش روابط و همکاری‌های بیش‌تر گفت‌وگو و رایزنی کردند.

معاون وزیر خارجه با اشاره به برخی دیگر از برنامه‌های ظریف در اولین سفر منطقه‌ای‌اش به آمریکای لاتین تصریح کرد: این سفر دستاوردهای خوبی به همراه داشت و ان‌شاءالله در آینده شاهد گشترش هرچه بیش‌تر روابطه‌مان با این کشورها خواهیم بود.

روانچی با اشاره به عضویت برخی از کشورهای این منطقه در جنبش غیرمتعهدها خاطرنشان کرد: علاقه‌مندی برای گسترش روابط از سوی دو طرف وجود دارد و برخی از کشورهای این منطقه تلاش‌ها و اقدامات خوبی برای تسهیل این موضوع انجام دادند با وجود این برخی دوست ندارند روابط ایران با این کشورها ارتقا پیدا کند و درصدد هستند که تصویر نامناسبی از این موضوع ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی برای گسترش روابط با این منطقه قائل است چراکه زمینه‌های فراوانی در این ارتباط وجود دارد، ابراز داشت: تصمیم جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با تمامی کشورهای این منطقه است و ما مانع و مشکلی را نیز در این ارتباط نمی‌بینیم.

معاون ظریف در پایان گفت‌وگوی خود با شبکه رادیویی جوان، در مورد سفر احتمالی ظریف و رییس‌جمهور به نیویورک جهت شرکت در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده آقای ظریف برای شرکت در این مجمع و رایزنی و گفت‌وگو با برخی از همتایان خود از دیگر کشورها به نیویورک سفر خواهند کرد. در مورد سفر آقای رییس‌جمهور نیز در حال بررسی هستیم تا با بررسی این موضوع و زمینه‌های آن، تصمیم مناسب در این ارتباط اتخاذ شود.

دیدگاه ها