5/22/2018
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
مدیر عامل سابق بانک دی بازداشت شد/ ارسال گزارش هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به دادسرای تهران

مدیر عامل سابق بانک دی بازداشت شد/ ارسال گزارش هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به دادسرای تهران

دادستان تهران در خصوص رسیدگی به گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از بنیاد شهید، از ارجاع گزارش مذکور در بخش مربوط به بانک دی به شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت خبر داد و گفت: بخش دیگر گزارش در دست بررسی و اقدام است.
اعتمادآنلاین- دهمین نشست شورای معاونان و مدیران دادسرای تهران با موضوع «کاهش جمعیت کیفری زندان‌­ها» در سال جاری، به ریاست دادستان تهران برگزار شد.

عباس جعفری دولت‌آبادی به بررسی مبارزه با فساد اقتصادی، مشکلات زندان‌ها و چند رویداد قضایی پرداخت.

  • مبارزه با فساد بدون تبعیض و قاطع بوده و دادستانی در این مبارزه نمی‌تواند طبق نظر و فضاسازی‌‌های جریان­های سیاسی اقدام کند.
  • مردم در پی کشف این که مشکلات رسیدگی به پرونده‌ها از دادسرا یا دادگاه است، نیستند، بلکه نتیجه مبارزه با فساد که مجازات مفسدین، استرداد اموال عمومی و تحقق عدالت است را مهم می‌دانند و آن را پیگیری می‌نمایند.
  • در امور بانکی پرونده‌های زیادی مطرح شده که بعضاً منجر به صدور حکم شده است (پرونده بابک زنجانی) یا حکم اجرا شده است (پرونده گروه امیرمنصور آریا) یا در حال رسیدگی است. مانند پرونده‌های مرتبط با معوقات بانکی، ارز، زمین‌خواری، باندهای جعل و...
  • دادسرای تهران در رسیدگی به گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی اقدامات زیادی انجام داده است، از صدور چند کیفرخواست و ارسال پرونده‌های تامین اجتماعی و هتل هما به دادگاه خبر داد که مورد اخیر منتهی به صدور حکم برائت از سوی دادگاه شده و با اعتراض دادستان در حال رسیدگی در مرحله تجدیدنظر است.
  • دستگاه قضایی و دادسرای تهران در مبارزه با فساد هیچ مصونیتی برای اشخاص و مسوولان دولتی یا نهادهای عمومی و شهرداری‌ها قائل نیست و فرایند رسیدگی در مراجع متعدد قضایی مانع از آن نیست که سیاست اصلی قوه قضاییه و دادستانی تهران در مبارزه با مفاسد اقتصادی، مخدوش گردد.
  • مسیر مبارزه با فساد را سخت و سنگلاخی است.و در هیچ دوره ای به اندازه سال های اخیر با فساد مبارزه نشده است.
  • دادستانی تهران در مورد مدیران مسئول رسانه‌­ها و سایت‌های خبری که خارج از چهارچوب وظایف مقرر اقدام کنند، مطابق قانون اقدام خواهد کرد.
  • مدیر عامل سابق بانک دی به لحاظ اتهامات انتسابی بازداشت شده است.
دیدگاه ها