3/19/2018
دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
ملاقاتی با محصورین نداشتیم/به مصباح یزدی نیاز داریم/درمورد کاندیداتوری احمدی‌نژاد، الان دست رد به سینه کسی نمی‌زنیم/ از روحانی حمایت مشروط می‌کنیم
واکنش باهنر به پیام خود به محصورین:

ملاقاتی با محصورین نداشتیم/به مصباح یزدی نیاز داریم/درمورد کاندیداتوری احمدی‌نژاد، الان دست رد به سینه کسی نمی‌زنیم/ از روحانی حمایت مشروط می‌کنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اسلامی گفت: ما هیچ ملاقاتی در زمان حصر نداشتیم. هیچ ضرورتی هم احساس نمی‌کنیم. اگر هم ضرورتی باشد کسانی که تصمیم به حصر گرفته‌اند، اجازه نمی‌دهند.
اعتمادآنلاین-دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره موضوعات مختلف انتخاباتی، نظامی، حصر و... به سوالات خبرنگاران پاسخ داد در ادامه چکیده ای از پاسخ های محمدرضا باهنر به رسانه ها را می خوانید.

  • قرار نیست چون دیدگاهی را قبول نداریم، از مجامع بین‌المللی بیرون بیاییم.
  • بهترین راه پیوستن به معاهده FATF است.
  • به مصباح یزدی نیاز داریم و در مورد همدلی و همراهی جبهه اصولگرایی یا جبهه انقلابیون و کسانی که به ارزش‌های انقلابی اعتقاد دارند، برای تقویت این جبهه نه تنها نیاز به رای مصباح یزدی داریم، بلکه به کوچکترین رای کشور هم نیاز داریم. نمی‌توانیم از سرمایه‌های اجتماعی‌مان اظهار بی‌نیازی کنیم.
  • به احمدی‌نژاد و دوستانش نیازمندیم و اگر کسی بگوید به احمدی‌نژاد و دوستانش نیاز نداریم، غلط است و یک موقع ما می‌گوییم به احمدی‌نژاد برای نامزدی ریاست جمهوری نیاز نداریم، این درست است. اگر ما در مورد کاندیداها تعدد داشته باشیم که این اول بدبختی ماست. اینکه نهایتا ما روی چه کسی به تفاهم می‌رسیم، هنوز معلوم نیست. هنوز هم زود است که معلوم شود.اما درمورد کاندیداتوری احمدی‌نژاد، الان ما نه دست رد به سینه کسی می‌زنیم نه رد می‌کنیم.
  • از روحانی حمایت مشروط می‌کنیم و الان هم می‌گویم ما با هر کسی این کار می‌کنیم یعنی مشروط حمایت می‌کنیم. تعدادی از چهره‌های شناخته شده اصولگرایی که در دوره قبلی خود را آزموده‌اند بازسازی‌شان سخت است. در نتیجه باید در مقایسه با بقیه نامزدها افراد را مقایسه کنیم. برخی از مواضع ما شرط لازم است در نتیجه برخی افراد مواضعشان متفاوت است . ما صالح مقبول را ما به اصلح نامقبول ترجیح می‌دهیم.
  • باهنر در پاسخ به اینکه اگر شب انتخابات به دو اسم روحانی و احمدی‌نژاد برسید چه می‌کنید، گفت: کارگردانان سر دوراهی قرار نمی‌گیرند. بازیگران سر دوراهی قرار می‌گیرند. در دور دوم هم اگر چنین شد، الان اظهار نظر نمی‌کنم و از کسی حمایت می‌کنیم که بیشترین رای را داشته باشد.
  • دولت روحانی در کنترل تورم نمره‌اش بیست است، اما من این هدف‌گذاری را در اقتصاد کلان قبول ندارم. هدف تورم تک‌رقمی در رکود اقتصادی درست نبوده است؛ باز هم می‌‌گویم اگر دولت از رکود عبور کرده، خواهش می‌کنیم ملت را هم عبور بدهد. و رکود پاشنه آشیل روحانی است. آن را به صفر رساندند و ما هم ایول می‌گوییم و تشکر می‌کنیم، اما بالاتر از آن را انتظار داریم.
  • بعدها گفتم ما هیچ ملاقاتی در زمان حصر نداشتیم. هیچ ضرورتی هم احساس نمی‌کنیم. اگر هم ضرورتی باشد کسانی که تصمیم به حصر گرفته‌اند، اجازه نمی‌دهند.
  • پیام‌ها و صحبت‌ها رسانه‌ای بوده است. ما ممکن است هزار پیام به اسرائیل و آمریکا بدهیم این به این معنی نیست که ما با آنها نشسته‌ایم و چایی خوردیم و پیامی دادیم. اگر قبل از دختر آقای موسوی از خودم می‌پرسیدید، تکذیب می‌کردم.
  • اگر کسی بگوید ما بودجه نظامی نمی‌خواهیم چه آقای هاشمی باشد چه هر کس دیگر، یا نادان است یا خائن.
دیدگاه ها