7/17/2018
سه شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷
30 نفر در مشهد به اتهام مدلینگ دستگیر شدند

30 نفر در مشهد به اتهام مدلینگ دستگیر شدند

بازداشت فعالان حوزه مد و لباس از اردیبهشت ماه 1395 و در پی هشدار دادستان عمومی و انقلاب تهران به «افرادی که به دنبال کسب درآمد از جاذبه های جنسی هستند، آغاز شد.»
اعتمادآنلاین - قاضی حسن حیدری مقدس معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد بیان کرده است که ۸ مجموعه فعال در زمینه مدلینگ در مشهد پلمب و ۳۰ نفر دستگیر شده اند.

او گفته است که قبلاً اقدامات پیشگیرانه در مورد این افراد صورت گرفت و تذکرات لازم نیز ارائه شد اما برخی توجه نکرده و حتی لجاجت کردند.

معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد همچنین گفته است: امروز شاهدیم برخی به عنوان مدلینگ کارهایی می‌کنند که در غرب هم رواج ندارد برای مثال در آرایشگاه زنانه یک آقا کار آرایشگری را صورت می‌دهد و این یک خرده فرهنگ ناهنجار و غیرقابل قبول است، علاوه بر این در رابطه با بعد دیگر جنگ نرم باید گفت جنگ نرم فقط خانواده‌های پائین دست را مدنظر ندارد و حتی رده‌های بالا را نیز هدف قرار می‌دهد.

معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد گفت: در این حوزه سپاه وظیفه داشته از کیان جمهوری اسلامی دفاع کند و بحث برخورد با مدلینگ‌ها در دستور کار است و در این رابطه سه خانم و سه آقا دستگیر شده‌اند و قبلاً سابقه قضایی و بازداشتی نداشته‌اند.

قاضی حیدری گفت: علاوه بر این شش نفر دستگیر شده، حدود 30 نفر را نیز احضار کردیم و 8 مکان نیز پلمب شده است. براساس قانون مجازات اسلامی این افراد ممکن است به یک تا 10 سال حبس محکوم شوند.

در خرداد ماه 1395 دادستانی تهران اعلا کرد که 8 نفر از مدلینگ های ایرانی بازداشت شده اند. البته گفته می شد که مدلینگ های فعال در این عرصه170 نفر بودند که تعداد قابل توجهی با دعوت، صحبتهای مفصل و مشاوره اقناع شدند اما در نهایت هشت نفر از آنها دستگیر شدند. مدلینگ ها با توجه به فعالیت های گسترده در اینستاگرام، بازدیدکنندگان فراوانی را به خود اختصاص می دادند به شکلی که گفته می شود 20 درصد از فضای شبکه اینستاگرام در اختیار چرخه مدلینگ است و این 20 درصد 60 درصد از دنبال کنندگان این شبکه را به خود اختصاص داده است.

بازداشت فعالان حوزه مد و لباس از اردیبهشت ماه 1395 و در پی هشدار دادستان عمومی و انقلاب تهران به «افرادی که به دنبال کسب درآمد از جاذبه های جنسی هستند، آغاز شد.»

۱۹ خردادماه، اطلاعات سپاه استان فارس ۱۲ نفر را به عنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس دستگیر کرد. نهم شهرویور ۲۰ نفر به همین جرم در اردبیل بازداشت شدند.
دیدگاه ها