2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
حکام آل‌سعود در فاجعه منا جنایت‌کار خط مقدم هستند/این جنایتکاران باید محاکمه شوند
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی:

حکام آل‌سعود در فاجعه منا جنایت‌کار خط مقدم هستند/این جنایتکاران باید محاکمه شوند

حجت الاسلام والمسلمین احمد خاتمی گفت: اگر کسی در هر چیزی تردید کند، تردیدی در این وجود ندارد که در فاجعه منا حکام آل‌سعود نه متهم بلکه جنایت‌کار خط مقدم هستند و حداقل این است که مقصر بودند.
اعتمادآنلاین-حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه‌های امروز نماز عید قربان پایتخت، گفت: روز عید قربان روز روضه ماست. سال گذشته در همین ساعت که برای اقامه نماز عید می‌آمدم، به من خبر دادند که در منا فاجعه اتفاق افتاده است.


بعد از انفجار برج‌های دوقلو شاهد این بودیم که گفتند این مسئله مربوط به مسلمانان است و این نشان می‌دهد که این انگشت‌ها که در حالت عادی با هم فاصله دارند وقتی با دشمن مواجه می‌شوند با هم یکی می‌شوند و تقریب این است که در برابر دشمن بایستید و فریاد و خروش مرگ بر آمریکا برآورید.

در عنصر ولایت و امامت حرف پنهان نداریم و افتخار هم می‌کنیم که پای علم ولایت و حدیث متواتر غدیر ایستاده‌ایم. ما غدیری هستیم و حاشا و تقیه هم نمی‌کنیم و به دنیا می‌گوییم حدیث غدیر شناسنامه ما است و طرفدار آن هستیم.

اهانت به مقدسات مذاهب دیگر را هم برنمی‌تابیم و این نه تنها سخن بنده بلکه سخن همه مراجع اسلام است. ما هم تقریبی هستیم و هم غدیری و به هر دوی این‌ها افتخار می‌کنیم.

7 هزار میهمان لبیک‌گو در آتش جنایت آل‌سعود سوختند و رساترین بیانات را، رهبر انقلاب در این رابطه بیان داشته‌اند.

اگر کسی در هر چیزی تردید کند، تردیدی در این وجود ندارد که در فاجعه منا حکام آل‌سعود نه متهم بلکه جنایت‌کار خط مقدم هستند و حداقل این است که مقصر بودند.

این جنایتکاران باید در دادگاه‌های اسلامی محاکمه و مجازات شوند.

فاجعه منا نشان داد که حکام آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند و باید هیأتی از نخبگان جهان اسلام اداره حرمین شریفین یا حداقل اداره مناسک حج را بر عهده گیرند.

جنایت مفتیان دین به دنیافروش آل‌سعود کمتر از جنایت حکامان نیست. مفتی‌هایی که جنایت تکفیر‌ها از آموزه‌های ضد بشری آنها است و جنایات آل‌سعود را با توجیهات ساختگی موجه جلوه می‌دهند نیز جنایتی کمتر از حکام آل‌سعود ندارند.

این مصیبت است که از 37 کشور اسلامی که در منا جان باخته داشتند، هیچ کشوری جز ایران از آل‌سعود شکایت نکرد.

سازمان‌های بین‌المللی هم در این عرصه امتحانی سنگین دادند. اگر یک هزارم این فاجعه در کشورهای اروپایی اتفاق می‌افتاد فریادشان گوش فلک را کر می‌کرد.

اگر جنایتکار نیستید کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهید تا حقیقت فاجعه منا مشخص شود که البته این نیز نشانه دیگری از جنایت آل‌سعود است.

حق خانواده‌های داغدار منا این است که پیگیری‌هایی در این رابطه صورت گیرد و باید برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب تلاش‌هایی انجام شود.

اگر نهیب رهبری نبود، اجازه نمی‌دادند یک جنازه هم وارد ایران شود.

خون‌های بر زمین ریخته شده سال ۶۶ شهدای مسجدالحرام و فاجعه منای سال قبل نیز دامن آل‌سعود را خواهد گرفت و آل‌سعود،‌آل‌سقوط خواهد شد.
دیدگاه ها