5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
هراس تیم استرالیا از بازی در ورزشگاه آزادی

هراس تیم استرالیا از بازی در ورزشگاه آزادی

تیم ملی فوتبال استرالیا با یاد 2 بازی برابر ایران که این تیم را از رسیدن به جام جهانی فرانسه باز داشت، از بازی برابر تیم ملی عراق در ورزشگاه آزادی تهران و در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه هراس دارد.
اعتمادآنلاین- تیم استرالیا و عراق سوم فروردین ماه سال آینده در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در تهران برابر یکدیگر قرار می گیرند، اما تیم استرالیا از بازی در ایران به یاد بازی های پلی‌آف آسیا-اقیانوسیه در دور مقدماتی جام جهانی فوتبال 1998 فرانسه که در تهران و ملبورن برگزار شد، هراس دارد.
تارنمای 'پرت نو' روز دوشنبه نوشت: این نخستین بازی تیم استرالیا در ایران پس از مقدماتی جام جهانی 1998 است و در این بازی باید ماه مارس برابر عراق قرار گیرد.
این تارنما نوشت: ماه مارس بازی های مقدماتی جام جهانی برای تیم استرالیا با بازی مقابل تیم عراق، شیرهای بین النهرین در خارج از خانه و پس از ناکامی در تایلند در سال 2016 از سرگرفته می شود.
تیم های استرالیا و تایلند آبان ماه امسال در چارچوب این رقابت ها به تساوی 2 بر 2 دست یافتند و تیم استرالیا پیش از این تیم عراق را با نتیجه 2 بر صفر در چارچوب این رقابت ها شکست داده است.
'پرت نو' نوشت: بازی 23 مارس (سوم فروردین 96) در زمین بی طرف در ایران خواهد بود. این نخستین بازی تیم استرالیا در مقدماتی جام جهانی در ایران پس از بازی سرنوشت ساز 20 سال پیش در چارچوب مقدماتی جام جهانی 1998 در تهران و در مقابل 128 هزار و 500 تماشاگر است.
این تارنما استرالیایی نوشت: ورزشگاه 100 هزار نفره آزادی تهران محل برگزاری بازی مقابل تیم عراق خواهد بود و هنوز هم یک لحظه تلخ برای فوتبال استرالیا پس از 20 سال است.
بازی پلی‌آف ایران و استرالیا در چارچوب مسابقه آسیا - اقیانوسیه در دور مقدماتی جام جهانی فوتبال 1998 فرانسه برگزار شد و در ایران این بازی حماسه هشت آذر و حماسه ملبورن نامیده می ‌شود.
این پلی اف در تاریخ ‌های یکم و هشتم آذر 1376 (22 و 29 نوامبر سال 1997 میلادی) به صورت رفت و برگشت برگزار شد. در پایان این دو بازی، تیم ایران با قانون گل‌زده در خانهٔ حریف به عنوان برنده نهایی به جام جهانی 1998 فرانسه راه یافت.
تارنمای ورزشی 'پرت نو' استرالیا برای یادآوری این بازی به بهانه میزبانی ورزشگاه آزادی از تیم های استرالیا و عراق، تصاویری از گل 'هری کیول' در سال 1997 برابر تیم ایران را منتشر کرد.

دیدگاه ها