4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
هیات تحقیق و تفحص برای رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان وقت نمی گذارند/ بحث 16 هزار میلیارد پول در میان است/ حق فرهنگیان ادا نشده است
خجسته در گفت و گو با اعتمادآنلاین:

هیات تحقیق و تفحص برای رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان وقت نمی گذارند/ بحث 16 هزار میلیارد پول در میان است/ حق فرهنگیان ادا نشده است

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از اقدامات هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: حق فرهنگیان در این تحقیق و تفحص ادا نمی شود.
اعتمادآنلاین- امیر خجسته رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین با انتقاد از روند کند رسیدگی به پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: حق فرهنگیان در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ادا نمی شود و قدرت در کار نیست. ما به طور ویژه از سوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی این پرونده را پیگیری می کنیم.
وی ادامه داد: کسانیکه مسئولیت پذیرفتند باید بایستند و کار کنند مخصوصا در راس و مدیریت هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اما وقت نمی گذارند و چون وقت نمی گذارند کاری از پیش نمی رود. هیات تحقیق و تفحص دائم باید در رفت و آمد باشد تا این پرونده به سرانجام برسد اما چنین چیزی را شاهد نیستیم.
این نماینده مجلس تصریح کرد: کسانیکه در هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مسئولیت قبول کردند باید 6 ماه از وقتشان را برای این موضوع بگذارند. ما در بنیاد شهید دو سال از عمر کاری خودمان را صرف کردیم تا به نتیجه رسیدیم. این راهی که در حال حاضر در هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان طی می شود جواب نمی دهد لذا حق فرهنگیان ادا نمی شود.
خجسته با اشاره به جلسه اش با فرهنگیان، خاطرنشان کرد: در جلسه ای که بنده با فرهنگیان داشتم به آنها گفتم که تا کنون چشممان از تحقیق و تفحص مجلس آب نمی خورد و من فکر نمی کنم حق فرهنگیان در اینجا ادا شود. پیگیری تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان یعنی 16 هزار میلیارد برگشت پول اما چقدر کار کردند؟ بیایند و گزارش دهند. کسی نباید مصاحبه کند و این به معنای این است که مدارک ارائه ندهند؛ اما می توانند به مردم گزارش ارائه کنند.
وی تاکید کرد: هیات تحقیق و تفحص باید قدرتمند ظهور کند و اگر چنین نباشد کار پیش نمی رود بخصوص در صندوق ذخیره فرهنگیان که بسیار مهم است و حق مطلب باید ادا شود و بحث 12 تا 16 هزار میلیارد تومان پول است. هیات تحقیق و تفحص باید فشار بیاورند تا پولها برگردانده شود و اقدامات اساسی برای سایر مراحل نیز انجام دهند.
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در پایان اظهارداشت: روندی که بنده از تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان می بینم رضایت بخش نیست و حق مردم ادا نشده است.


دیدگاه ها