3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
گله مندیم که صدای زنان از سوی رییس جمهور شنیده نشد/ برخی زنان از مردانی که به عنوان وزیر معرفی شدند، بسیار توانمندتر هستند/ کابینه از نظر توان مدیریتی یک دست نیست/ حداقل 2 یا 3 وزیر شاخص های مورد نظر فراکسیون برای وزارت را ندارند
رییس فراکسیون زنان در گفت و گو با اعتمادآنلاین:

گله مندیم که صدای زنان از سوی رییس جمهور شنیده نشد/ برخی زنان از مردانی که به عنوان وزیر معرفی شدند، بسیار توانمندتر هستند/ کابینه از نظر توان مدیریتی یک دست نیست/ حداقل 2 یا 3 وزیر شاخص های مورد نظر فراکسیون برای وزارت را ندارند

رییس فراکسیون زنان گفت: ما گله مندیم که صدای ما از سوی رییس جمهور شنیده نشد و معتقدیم که زنان توانمندی در عرصه سیاسی و مدیریتی وجود دارند که می توانند در کابینه بعنوان وزیر فعالیت کنند، برخی زنان از مردانی که در حال حاضر به عنوان وزیر به مجلس معرفی شدند، بسیار توانمندتر هستند.
اعتمادآنلاین-روز گذشته سرانجام لیست وزرای پیشنهادی حسن روحانی رییس جمهوری تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. اما در این لیست علی رغم وعده ها و مطالبات مردم و جامعه نام هیچ زنی نوشته نشده بود. نمایندگان مجلس پیش از این نامه ای با 157 امضا برای معرفی وزیر زن به شخص رییس جمهور رسانده بودند اما طبق لیست دیروز، توجهی به درخواست زنان نسبت به حضور وزیر در کابینه نشد.
پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین با انتقاد از عدم معرفی وزیر زن از سوی رییس جمهور، گفت: ما نسبت به عدم معرفی وزیر زن بسیار معترض و از رییس جمهور گله مندیم.
وی تصریح کرد: ما گله مندیم که صدای ما از سوی رییس جمهور شنیده نشد و معتقدیم که زنان توانمندی در عرصه سیاسی و مدیریت وجود دارند که می توانند در کابینه به عنوان وزیر حضور داشته باشند. معتقدیم برخی زنان از مردانی که در حال حاضر به عنوان وزیر به مجلس معرفی شدند، بسیار توانمندتر هستند.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ما روز گذشته سعی کردیم تا آخرین رایزنی ها مبنی بر حضور وزیر زن در کابینه را با معاون پارلمانی رییس جمهوری انجام هیم اما چند ساعت بعد از صحبت ما با آقای امیری لیست وزرا تقدیم مجلس شد.
سلحشوری به ارزیابی کلی کابینه پرداخت و اظهارداشت: کابینه از نظر توان مدیریتی یک دست نیست. برای ما بسیار اهمیت دارد که قدرت اجرایی فردی که به عنوان وزیر معرفی می شود بالا باشد. همچنین باید مدیر توانمندی باشد و از نظر مالی شفاف و سلامت اخلاقی داشته باشد. وزرای پیشنهادی باید برنامه محور و ماموریت محورباشند.
وی ادامه داد: اگر وزرای پیشنهادی در حیطه شاخص ها و معیارهای مورد نظر فراکسیون امید باشند، به آنها رای خواهیم داد.
رییس فراکسیون زنان تاکید کرد: در حال حاضر با قطعیت نمی توان گفت که چند وزیر در مجلس رای نخواهند آورد اما به نظر می رسد حداقل 2 یا 3 وزیر شاخص ها و معیارهای مورد نظر ما برای وزارت را ندارند.

دیدگاه ها