2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
نماینده اصولگرای مجلس:معدل وزرای پیشنهادی برای دولت دوازدهم پایین تر از وزرای دولت یازدهم است؛قاضی زاده هاشمی و ربیعی اختلافات جدی دارند؛ تمام قد ایستادیم تا بیطرف را بیاندازیم/ پارسایی: فراکسیون امید کابینه را ارزیابی می کند، مصداقی ورود نمی کنیم/ یوسف نژاد: در مجموع کابینه قابل دفاع است، دولت باید فرمانده اقتصادی را معرفی کند
در گفت و گو با اعتمادآنلاین مطرح شد؛

نماینده اصولگرای مجلس:معدل وزرای پیشنهادی برای دولت دوازدهم پایین تر از وزرای دولت یازدهم است؛قاضی زاده هاشمی و ربیعی اختلافات جدی دارند؛ تمام قد ایستادیم تا بیطرف را بیاندازیم/ پارسایی: فراکسیون امید کابینه را ارزیابی می کند، مصداقی ورود نمی کنیم/ یوسف نژاد: در مجموع کابینه قابل دفاع است، دولت باید فرمانده اقتصادی را معرفی کند

کابینه دوازدهم معرفی شد و نمایندگان و فراکسیون های سیاسی مجلس به دنبال بررسی آنها هستند. نظرات در خصوص کابینه و وزرایی که احتمالا از مجلس دهم رای اعتماد نمی گیرند، متفاوت است.
اعتمادآنلاین- بهرام پارسایی نماینده شیراز و سخنگوی فراکسیون امید در خصوص چگونگی ارائه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به اعتمادآنلاین گفت : معرفی کابینه حق رییس جمهور است و باید کابینه و اعضا را ارزیابی سپس در خصوص آن صحبت کنیم. مصداقی ورود نمی کنیم.
در همین راستا علی ادیانی راد عضو فراکسیون ولایی نیز در گفت و گو با اعتمادآنلاین اظهارداشت: در خصوص لیست پیشنهاد چند نکته وجود دارد، نکته اول اینکه معدل وزرای پیشنهادی برای دولت دوازدهم از معدل وزرای موجود در دولت یازدهم پایین تر است. یعنی دولت دوازدهم در نگاه کلی و کلان ضعیف تر از دولت یازدهم است.
وی تصریح کرد: نکته دوم اینکه یکی از اشکالات جدی در خصوص دولت های سابق بحث مربوط به هماهنگی، همگرایی و هم افزایی تیم است. به نظر می رسد یک پیچیدگی میان تیم های موجود در دولت(چه تیم فرهنگی، چه اجتماعی چه تیم مربوط به بهداشت و درمان و چه تیم اقتصادی.) وجود دارد. به ویژه تیم اقتصادی تیم هماهنگ و همگرایی نیستند. در حوزه بهداشت و درمان هم در دولت یازدهم با چالش جدی میان وزارت تعاون ، رفاه و کار و امور اجتماعی با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مواجه بدیم که این وزرا بار دیگر معرفی شدند و این تنش به ضرر مردم است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: میان آقای ربیعی و آقای قاضی زاده هاشمی، اختلافات جدی وجود دارد و هر کدام از این دو بزرگوار هم اجتهاد خاص خودشان را دارند جدا از اینکه حرف کدام درست است و در حال حاضر بنده در موضع قضاوت نیستم ضرر را گروههای هدف و مردم خواهند خورد.
ادیانی راد افزود: نکته دیگری که حافظه ام یاری می کند اینکه برای اولین بار است که بعد از جنگ و دفاع مقدس رییس جمهوری کابینه ناقص به مجلس معرفی می کند یعنی همه وزرا را معرفی نکرده و البته هیچ عجله ای هم نبود چون قانون به ایشان این فرصت را داده است.
این عضو فراکسیون ولایی به ارزیابی برخی وزرا پرداخت و خاطرنشان کرد: رحمانی فضلی یکی از وزرای موفق دولت یازدهم بود و حضورش در کابینه دوازدهم باعث می شود که معدل و تراز کابینه بالاتر برود. تمام قد ایستادیم که آقای بی طرف را بیاندازیم چون مازنداران نگاه فوق العاده بدی نسبت به ایشان دارند.
علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و عضو فراکسیون امید نیز به اعتماد آنلاین گفت: یکی از مسائلی که در دوره ی گذشته مورد انتقاد بود، عدم هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت و نداشتن فرمانده در این تیم بود.
وی یادآور شد: امیدوارم که غیر از اینکه ترکیب یک ترکیب اقتصادی متحد، منسجم و متفق باشند یک فرمانده اقتصادی هم وجود داشته باشد. و مشخص شود که فرمانده اقتصادی کیست؟ در حال حاضر ما وزرای مختلفی داریم، معاونین رییس جمهور که در زمینه اقتصادی صاحب نظر هستند اما باید یک نفر به عنوان پیشاهنگ و پیش رو معرفی شود که سایرین پشت سر او حرکت کنند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: بنابراین دولت فرمانده اقتصادی خود را معرفی کند چراکه در دولت قبل ما فرمانده اقتصادی نداشتیم و هر کسی نظر خودش را می داد و این نکته مهمی در مورد کابینه است.
یوسف نژاد افزود: در مجموع کابینه قابل دفاع است البته ممکن است در خصوص برخی وزرا نقطه نظری از منظر سیاسی و تخصصی و یا کاری و اجرایی داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اینکه کدام وزرا رای می اورند بستگی به برنامه هایشان دارد.


دیدگاه ها