3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اردوغان از سفر به تهران خبر داد: درباره عملیات احتمالی مشترک علیه پ. ک. ک با مسئولان ایرانی گفت‌وگو می‌کنم

اردوغان از سفر به تهران خبر داد: درباره عملیات احتمالی مشترک علیه پ. ک. ک با مسئولان ایرانی گفت‌وگو می‌کنم

رئیس جمهور ترکیه درباره اجرای عملیات نظامی با ایران علیه گروهک ( پ . ک . ک) گفت: ایرانیان گام های مثبتی در این راستا برداشته‌اند و این عملیات ممکن است در کوه‌های قندیل (شمال عراق) و یا جای دیگری باشد و دو کشور در حال بحث و بررسی این موضوع هستند
اعتمادانلاین-اردوغان از سفر به تهران خبر داد: درباره عملیات احتمالی مشترک علیه پ. ک. ک با مسئولان ایرانی گفت‌وگو می‌کنم/ این عملیات ممکن است در کوه‌های قندیل در شمال عراق باشد
رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کرد که قرار است چهار اکتبر به منظور شرکت در یک نشست استراتژیکی دو جانبه در سطح مسئولان بلند پایه به تهران سفر کند.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی ترکیه‌ای گفت: موضع ایران در رابطه با ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی عراق مشابه موضع ترکیه است.

وی در رابطه با اجرای عملیات نظامی با ایران علیه گروهک ( پ . ک . ک) گفت: ایرانیان گام های مثبتی در این راستا برداشته‌اند و این عملیات ممکن است در کوه‌های قندیل (شمال عراق) و یا جای دیگری باشد و دو کشور در حال بحث و بررسی این موضوع هستند.

اردوغان در ادامه گفت: قرار است 4 اکتبر برای شرکت در یک نشست استراتژیک دو جانبه به تهران سفر کنم و در آن سفر در مورد مسائل مربوط به عملیات احتمالی مشترک علیه گروهک ( پ . ک . ک ) با مسئولان ایرانی گفت‌وگو خواهم کرد.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: خلوصی آکار، رئیس ستاد نیروهای مسلح ترکیه قبل از من به تهران سفر و با همتایان خود گفت‌وگو خواهد کرد.

* ایسنا
دیدگاه ها