3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
پیشنهاد نجفی به جهانگیری برای پیگیری وفاق ملی: با توجه به اعتماد رهبری و روحانی وظیفه مهمی دارید

پیشنهاد نجفی به جهانگیری برای پیگیری وفاق ملی: با توجه به اعتماد رهبری و روحانی وظیفه مهمی دارید

نماینده اصلاح طلب مجلس در نطق میان دستور خود خطاب به جهانگیری گفت: فرمانده اقتصاد مقاومتی! روی سخنم با شماست. با توجه به اعتماد رهبری و رئیس جمهور شما وظیفه‌ای مهم دارید؛ وفاق ملی برای ایران!
اعتمادآنلاین | محمدرضا نجفی نماینده مردم تهران در مجلس، نطق خود را به موضوع وفاق ملی اختصاص داد.

او با بیان این جمله که «ما در لحظه تاریخی ایستاده ایم، مجموع چالش های موجود چنان پیچیده است که جز وفاق ملی چاره ای نداریم»، گفت: فساد و فقر و تبعیض بخشی از کلافی است که ما را کلافه خواهد کرد. در زیر ساخت این ابر چالش ها با معضلات اساسی تری مواجهیم،‌ تزلزل انسجام ملی و نادیده انگاری وفاق ملی معضل اصلی ما هستند که جز بسیج عمومی راه دیگر پیش روی ما نگذاشته است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در ادامه گریزی به تحولات منطقه و ایجاد ناامنی منطقه‌ای زد و تاکید کرد: اوضاع بین‎المللی در حال تغییر است. محیط منطقه ای ما نا امن شده است.‌ تبعات همه پرسی کردستان عراق و دخالت رژیم صهیونیستی و عربستان، احتمال تشدید جنگ در سوریه،‌ احتمال ورود اسرائیل به منازعه ای جدید در لبنان و ....همه نشان از آن دارد که بخشی از منابع ما درگیر این منازعات خواهد شد و حفظ رشد اقتصادی مشکل تر و چالش های درونی تقویت خواهد شد، مگر اینکه وفاق کنیم.

نجفی معتقد است: «ما در حیطه تاریخی خاصی ایستاده ایم. بیایید وفاق کنیم. همکاری و تقسیم کار برای حل بحران های اقتصادی و زیست محیطی و برنامه ریزی مشترک برای حفظ ایران، وفاق بر سر ساختن آینده ایران است. من مطمئنم این وفاق ملی راه را برای گشایش سیاسی نیز خواهد گشود. آقای جهانگیری فرمانده اقتصاد مقاومتی، باید طرح عظیمی در چند محور برای زیرساخت ها و نوسازی تکنولوژیک تهیه کند و آن را مبنای مذاکره با ارکان حاکمیت قرار دهد. از این طریق در برنامه ای مبتنی بر منافع ملی همه باید هم جهت و همراه شوند‌.»

او افزود: از این طریق منازعه سیاسی دو قطبی شده کنونی، شکل مذاکرات چند جانبه مثبت خواهد گرفت و از سطح تنش سیاسی کاسته خواهد شد. هیچ قوه ای به تنهایی نمی تواند این مشکلات را حل کند و فقط با عزم کلی در حکومت می توان در جهت حل تدریجی مشکلات حرکت کرد.

نجفی خطاب به اسحاق جهانگیری، پیشنهادش را شرح داد و گفت: فرمانده اقتصاد مقاومتی! روی سخنم با شماست. با توجه به اعتماد رهبری و رئیس جمهور به شما وظیفه‌ای مهمی دارید؛ وفاق ملی برای ایران! ما نیازمند یک برنامه فوریتی هستیم. این برنامه باید سه محور داشته باشد. اول؛ تدوین برنامه برای مبارزه با فساد، بسته اقتصادی ایجاد تحرک اقتصادی، دوم؛ اجماع قوای حکومتی و سوم؛ جلب تمایل گروه های ذی نفوذ اقتصادی،‌ تشکل های نیروی کار،‌ روشنفکران عملگرا و گروه های مرجع به مشارکت در مبارزه با فساد.

او با تأکید بر این نکته که «ما در لحظه ای تاریخی ایستاده ایم»، بر وفاق ملی تاکید و خواهان توجه اسحاق جهانگیری به این پیشنهاد شد.

منبع : خبرآنلاین
دیدگاه ها