2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
مطهری: قوه قضاییه و وزارت اطلاعات مرجع رسیدگی به متهم جاسوسی هستند

مطهری: قوه قضاییه و وزارت اطلاعات مرجع رسیدگی به متهم جاسوسی هستند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات درمورد اتهام جاسوسی عبدالرسول دری اصفهانی عضو تیم کارشناسی برجام گفت: این که کسی متهم به جاسوسی باشد، عده ای این موضوع را قبول دارند و عده ای قبول ندارند اما مرجع رسیدگی قوه قضاییه و وزارت اطلاعات است که اگر ثابت شده باشد باید مجازات شود.
اعتمادآنلاین | علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در تذکری شفاهی اظهارکرد: در مورد جاسوس هایی که در تیم مذاکره کننده بودند به رغم این که جلسه امروز مجلس با وزیر امور خارجه غیرعلنی بود ما متوجه نشدیم آنها چطور به تیم مذاکره کننده راه پیدا کردند و چه کسی این افراد را دعوت کرده است؟
وی افزود: آیا اطلاعاتی که آنها داده اند باعث ایجاد هزینه برای کشور شده است؟
نماینده محلات در مجلس در بخش دیگری از تذکر خود تصریح کرد: گفته می شود 70 میلیارد دلار فاینانس گرفته می شود، این اقدام مصوبه مجلس نیست، آیا این فاینانس ها عملیاتی شده است؟
سلیمی یادآور شد: در مورد صندوق توسعه ملی نیز در مورد وجوهی که سالانه به این صندوق پرداخت می شود توضیح داده نمی شود.
علی مطهری نایب رییس مجلس که ریاست ساعاتی از جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اینکه کسی متهم به جاسوسی بوده و عده ای قبول دارند و عده ای قبول ندارند اما مرجع قوه قضاییه و وزارت اطلاعات است که اگر ثابت شده باشد باید مجازات شود.
وی افزود: اما اینکه چه کسی این فرد را معرفی کرده است ممکن است کسی خبر نداشته باشد، این حرف منطقی نیست.

نگران مواجهه با آمریکا نباشیم
عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز در تذکری شفاهی گفت: ما نباید نگران مواجهه با آمریکا باشیم و این که آنها در مورد ما چه قضاوتی خواهند کرد، هدف آن ها تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی است، خاستگاه رفتار، نظام نگرش‌ هایی است که ما مبتنی بر آن تصمیم ‌گیری می ‌کنیم.
وی افزود: باید از موضع اقتدار با آمریکا برخورد شود و متکی بر توانمندی ‌ها و ظرفیت های داخلی باشیم که از این طریق می شود مشکلات را مرتفع کرد.
همچنین مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری شفاهی خطاب به قوه قضاییه گفت: تکلیف کسانی که مقابل قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات موسسات مالی و اعتباری تجمع کرده اند را مشخص کند، این حالت خوشی ندارد که این افراد آن ها تجمع کنند.
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس در تذکری شفاهی گفت: قانون تسهیل ازدواج به رغم این که به هیات رییسه داده شده است اما متاسفانه در دستور کار جلسه علنی قرار نمی گیرد که خواهشمندم نسبت به ماده 236 قانون تسهیل ازدواج توجه شود.
وی افزود: همچنین لایحه حمایت از افراد دارای معلولیت از سال 1394 به مجلس آمده است اما متاسفانه تا کنون اقدامی در این زمینه نشده است.
علی مطهری نایب رییس مجلس که ریاست ساعاتی از جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: در خصوص گزارش ماده 236 آیین نامه مجلس درباره قانون تسهیل ازدواج هنوز مطمئن نیستیم این گزارش چاپ شده باشد اما این موضوع را دنبال می کنیم.


منبع : ایرنا
دیدگاه ها