2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
الیاس حضرتی: دبیرخانه برگزاری جلسات مشترک سران قوا تشکیل شود/مردم باید بدانند سران قوا در جلساتشان در چه مواردی صحبت می کنند

الیاس حضرتی: دبیرخانه برگزاری جلسات مشترک سران قوا تشکیل شود/مردم باید بدانند سران قوا در جلساتشان در چه مواردی صحبت می کنند

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید گفت که باید دبیرخانه برگزاری جلسات مشترک سران سه قوا تشکیل شود تا با برگزاری مرتب و با برنامه از پیش تعیین‌شده این جلسات تنش‌ها و موضوعات اختلافی بین قوا کمتر شود.
اعتماد آنلاین/الیاس حضرتی اظهار داشت: علت اینکه چرا جلسه سران قوا به صورت مرتب تشکیل نمی شود را نمی دانم، آن‌هم در شرایطی که باید این جلسات در روز و ساعت معین به صورت هفتگی و ثابت برگزار شود.

وی افزود: طبیعتا با برگزاری این جلسات به صورت منظم اختلاف برداشت، نظرات، دیدگاه‌ها و حتی اعتراضات نسبت به کارکرد و عملکرد یکدیگر رفع می شود چون قوای سه گانه دارای مسائل و ماموریت مختلف و در عین حال اشتراکاتی هستند که لازم است با تشکیل دبیرخانه‌ای تمامی این موارد در جلسات سران قوا مورد گفت‌وگو قرار گیرد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس تاکید کرد: طبیعتا باید فردی به عنوان سخنگو برای چنین جلساتی وجود داشته باشد تا در پایان جلسه موارد مطروحه اعم از اختلاف برداشت‌ها، اعتراضات و نقطه نظرات مشترک و راه حل‌های پیدا شده برای مشکلات را برای مردم توضیح دهد تا مردم بدانند سران قوا در جلساتشان در چه مواردی صحبت می کنند.

به گفته وی در چنین شرایطی بخشی از پتانسیل نهفته جامعه که دارای ابهامات و اعتراضاتی است خود به خود تخلیه می شود، لذا ضروری ترین موضوع تشکیل جلسات هفتگی منظم با وجود دبیرخانه مشخص و دستورات معین است.

نماینده تهران در پایان و در جمع بندی گفت: اگر جلسات به صورت منظم، مرتب و با دبیرخانه‌ای تشکیل شود دیگر در تریبون‌ها موضوعات اختلاف برانگیز کمتر مطرح شده و تنش‌ها پایین می آید.


منبع:ایسنا

دیدگاه ها