2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
حمایت لندن از تهران
وزیر خارجه انگلیس با ظریف و صالحی رایزنی کرد

حمایت لندن از تهران

وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن به حفظ برجام تاکید دارد

اعتماد آنلاین/در شرایطی که تنها 24 ساعت تا اعلام نظر دونالد ترامپ درباره پایبندی ایران به تعهداتش و سرنوشت برجام باقی مانده وزیر امورخارجه انگلیس با محمد جواد ظریف و علی اکبر صالحی رایزنی و دیدار کرد.همزمان سفیر انگلیس در تهران اعلام کرد که صدور ویزای انگلیس افزایش می‌یابد .

وزیر امور خارجه انگلیس در همین راستا امروز در صفحه توییتر خود نوشت، با محمد جواد ظریف در مورد برجام رایزنی و گفتگو کرده است. بوریس جانسون نوشت: با جواد ظریف صحبت کردم، انگلیس به توافق هسته‌ای متعهد است و نگرانی‌های جدی در خصوص زندانی‌های دو تابعیتی از جمله «نازنین زاغری رکتلیف »را مطرح کردم. ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز در گفت‌وگویی تلفنی با ترامپ بر "تعهد قوی" انگلیس و اروپا به برجام تاکید کرده است.

نیکلاس هاپتون، سفیر انگلیس در تهران در پاسخ به این پرسش که در بحث صدور ویزا مشکلات و مسایل مربوط به آن بابیان اینکه صدور ویزای انگلیس افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: باعث خرسندی است که بگویم در این مساله در حال پیشرفت هستیم و در آینده نزدیک در دفتر این سفارت شمار ویزاها بسیار بیش‌تر خواهد بود. هر چند تعداد آن‌ها در حال حاضر در مقایسه با میزان در خواست‌های شهروندان ایرانی که مایل به سفر به انگلیس هستند، بسیار پایین است.

همچنین معاون رییس‌جمهور و رییس‌ سازمان انرژی اتمی با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد. علی‌اکبر صالحی در ادامه سفر خود به اروپا پس از سفر به رم و دیدار با مقامات این کشور راهی لندن شد. صالحی که به دعوت بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به لندن سفر کرده است صبح روز چهارشنبه با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدگاه ها