2/24/2018
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
تهیه الزامات پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات امری ضروری است
در دیدار سردار جلالی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد؛

تهیه الزامات پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات امری ضروری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: لازم است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت و همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات این حوزه را شناسایی و الزامات مصون سازی این حوزه را تهیه و تدوین کنند.
اعتماد آنلاین | غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراه جانشین قرارگاه پدافند سایبری و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات پدافند غیرعامل کشور در دیدار با مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تبریک انتخاب و اخذ رای اعتماد مجلس شورای اسلامی در محل این وزارتخانه،آرزوی دوام توفیقات و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و امت شهید پرور در این سنگر بسیار مهم کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تهدیدات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای سایبر و وابسته تر شدن روز افزون کشور به این فضا را امری جدی برشمرد و خاطرنشان کرد: لازم است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت و همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات این حوزه را شناسایی و الزامات مصون سازی این حوزه را تهیه و تدوین کنند.

جلالی افزود: مصون سازی کامل زیرساخت های حیاتی و حساس کشور در برابر طیف تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی، نیازمند همکاری همه بخش های مسئول در حوزه های دفاعی، امنیتی و ایمنی است.

همچنین در این دیدار مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروزه با گسترش فناوری در حوزه سایبر، با تهدیدات این فضا از جمله اینترنت اشیا روبرو هستیم که باید با شناسایی تهدیدات این حوزه، ملاحظات و الزامات پدافندی تهیه و بکارگیری کرد.

وی افزود: توجه به پدافند غیرعامل فیزیکی و تعیین شاخص های تاب آوری زیرساخت های ارتباطی کشور و سایر زیرساخت های وابسته به آن از اولویت های کاری این وزارتخانه می باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه طرح های واکنش اضطراری و بازیابی از حوادث و تهیه دستوالعمل ها و آیین نامه های مربوطه را امری ضروری قلمداد کرد.

وی تاکید کرد: باید راهبردی مشترک با سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص نحوه بهره گیری از تأمین کنندگان خارجی محصولات و خدمات مورد نیاز کشور با رعایت مصالح و منافع کشور تهیه و تنظیم شود.

جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خواستار یاری بیشتر سازمان پدافند غیرعامل کشور به این وزارتخانه در راستای تحقق سیاست های کلی نظام در حوزه پدافند غیرعامل شد.


منبع : پایداری ملی
دیدگاه ها