7/19/2018
پنج شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کره‌شمالی: وقوع جنگ اتمی هر لحظه ممکن است

کره‌شمالی: وقوع جنگ اتمی هر لحظه ممکن است

همزمان با رزمایش تازه آمریکا و کره جنوبی، نماینده هیئت عالی کره شمالی در سازمان ملل، گفته است یک جنگ اتمی «هر آن ممکن است رخ دهد».
اعتمادآنلاین- «کیم این‌ریونگ» معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، در یک سخنرانی گفته است کشور او، تنها کشور جهان است که از سال ۱۹۷۰ به این سو، از طرف ایالات متحده هدف «تهدید مستقیم و شدید اتمی» قرار گرفته‌است.
این دیپلمات کره‌شمالی موضع پیشین پیونگ‌یانگ را مجددا تکرار کرده‌ که کشورش حق دارد به‌منظور دفاع از حاکمیت خود، سلاح اتمی داشته باشد.
دونالد ترامپ در جریان نخستین‌ سخنرانی خود در سازمان ملل متحد به‌عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته بود اگر پیونگ‌یانگ از موضع فعلی خود عقب ننشیند، آمریکا چاره دیگری نخواهد داشت جز آن که «کره‌شمالی را به طور کامل نابود کند».
ترامپ در سخنانی دیگر نیز گفته است «در نهایت من آن کاری که برای ایالات متحده مناسب است، و در واقع، برای جهان مناسب است، را انجام خواهم داد».
کره‌شمالی در سال‌های گذشته بارها تهدید کرده است در صورتی که لازم بداند دست به حمله اتمی پیش‌گیرانه علیه آمریکا می‌زند. این کشور منطقه گوام، یا متحدان منطقه‌ای ایالات متحده مانند کره جنوبی و ژاپن را نیز تهدید به حملات موشکی یا «باران آتش» کرده‌است.
دونالد ترامپ نیز زمانی در پاسخ به پیونگ‌یانگ گفته بود این کشور در صورت تهدید با «آتش و خشم» آمریکا روبه‌رو خواهد شد.
طی ماه‌های گذشته، تنش‌ها با آزمایش‌های موشکی، از جمله موشک‌های قاره‌پیما و نیز شـشمین و قوی‌ترین آزمایش اتمی کره شمالی، بالا گرفته‌است.

منبع: مهر
دیدگاه ها