7/21/2018
شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷
یک فرمانده جنبش حماس: اختلافات با ایران به تاریخ پیوست

یک فرمانده جنبش حماس: اختلافات با ایران به تاریخ پیوست

یکی از فرماندهان جنبش حماس که به تهران سفر کرده است در گفت‌وگو با یک رسانه عربی گفت: اختلافات میان ایران و جنبش حماس به تاریخ پیوست و روابط این جنبش با دمشق به تحولات داخلی سوریه بستگی دارد.
اعتماد آنلاین | ، سامی ابوزهری از فرماندهان جنبش حماس در گفت‌وگو با المیادین ضمن اشاره به اینکه اختلافات ایران و جنبش حماس به تاریخ پیوست، گفت: روابط ما با ایران به حالت عادی خود بازگشت و ما به منظور خدمت به مساله فلسطین به دنبال تقویت روابط دوجانبه هستیم.

وی افزود: سفر هیاتی از حماس به تهران بازتاب دهنده روابط قوی جنبش با ایران و اصرار جنبش به ایجاد روابط با ایران و همچنین تقویت طرح مقاومت است.

این فرمانده جنبش حماس با اشاره به اینکه آشتی ملی فلسطین به ضرر روابط محکم جنبش با هم‌پیمانانش نیست، افزود: چیزی که تهران را متمایز می‌کند حمایت صریح آن از مقاومت فلسطین است.

ابوزهری با اشاره به اینکه پیام حماس به تمام کشورهای منطقه اتحاد در مورد قضیه فلسطین است، گفت: تقویت روابط جنبش حماس با هم‌پیمانانش به معنای ورود این جنبش به محورها و مسائل و مشکلات منطقه نیست و جنبش حماس با تمام اطرافی که از قضیه فلسطین حمایت می‌کنند از جمله ایران هم‌پیمان می‌شود.

این فرمانده حماس در رابطه با روابط جنبش با دمشق، گفت: روابط جنبش حماس با دمشق به تحولات داخلی سوریه بستگی دارد و امیدواریم اطراف سوری هر چه زودتر به توافق برسند تا روابط این کشور با حماس از سر گرفته خواهد شد.

منبع : ایسنا
دیدگاه ها