6/25/2018
دوشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۷
در همایش همدلی و اتحاد ارتش و سپاه چه گذشت؟

در همایش همدلی و اتحاد ارتش و سپاه چه گذشت؟

«تضعیف قدرت بازدارندگی ایران از طریق اختلاف‎افکنی بین نیروهای مسلح جزء اقدامات و برنامه‎های نظام سلطه است». برای همین بود که فرماندهان ارتش و سپاه در همایش همدلی این دو رکن نظامی کشور، روی این قبیل اقدامات خط قرمز کشیدند.
اعتمادآنلاین- امروز همایش «ارتش و سپاه با محوریت وحدت، همدلی و همبستگی» با حضور تعدادی از فرماندهان دو نیرو درباره راهکارهای ارتقای هم افزایی بین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ارتش و سپاه در منطقه پر تلاطم و پرالتهاب خاورمیانه نقش بی‌بدیلی در حفظ امنیت و آرامش کشور ایفا کردند و تقویت هم‌افزایی این دو نیرو مسئله‌ای غیرقابل انکار است.
رسانه های غربی و معاند نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان ابزارهای تبلیغاتی در قالب سناریوهای عملیات روانی پیچیده موضوع ایجاد اختلاف، دودستگی و دوقطبی‌سازی میان سپاه و ارتش را در برهه ها و مناسبت های مختلف دنبال می کنند.
فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر این اقدامات خصمانه همواره هوشمندی نشان دادند. کما اینکه هشت سال دفاع مقدس ثابت کرد، ارتش و سپاه در پاسداری از تمامیت ارضی کشور دوشادوش هم در مقابل تهدید خارجی می ایستند.

تاکید رهبر انقلاب بر همکاری فرماندهان نیروهای زمینی ارتش و سپاه
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش «ارتش و سپاه با محوریت وحدت، همدلی و همبستگی» که در ستاد فرماندهی نزاجا در حال برگزاری است، گفت: «وحدت ارتش و سپاه یک اعتقاد قلبی در بین نیروهای مسلح کشور است و این لشکر الهی (ارتش و سپاه) تحت رکاب یک رهبر الهی قرار گرفته است.»
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: «در 26 دی 95 جهت ارائه گزارشی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم که امام مسلمین جملاتی فرمودند که اگر سردار پاکپور همین‌ها را با خود به آن دنیا ببرد، از پل صراط رد خواهد شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی به بنده فرمودند که با سردار پاکپور همکاری کن و ایشان فردی ولایی و پای کار است.»

لزوم افزایش قدرت دفاعی ارتش و سپاه
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز در همایش «ارتش و سپاه با محوریت وحدت، همدلی و همبستگی»گفت: «امیر حیدری از زمان آغاز فرماندهی خود در نیروی زمینی ارتش در بحث وحدت، قدم‌های زیادی را در جهت همکاری و هماهنگی بیشتر میان نیروهای زمینی ارتش و سپاه برداشته‌اند. برگزاری این همایش از سوی نیروی زمینی ارتش جای تقدیر و تشکر از ایشان و همکاران‌شان دارد.»
وی با بیان اینکه وحدت عامل مهم بازدارندگی محسوب می‌شود، افزود: «ما درون نیروهای مسلح از اوایل انقلاب تاکنون وحدت کامل داشتیم و این را در دوران دفاع مقدس و بعد از آن مشاهده کردیم، اما نشان دادن وحدت امید را در مردم و ناامیدی را در دشمنان در پی خواهد داشت.»
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به توطئه‌های دشمنان در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بیان کرد: «باید علاقمندی‌ها را ابراز و رسانه‌ای کنیم تا دشمنان بدانند که نیروهای مسلح همچون گذشته در کنار هم با صلابت ایستاده‌اند. الحمدلله دشمن هیچگاه نتوانسته توطئه‌های خود را در نیروهای مسلح رسوخ دهد و ما همواره با وحدت و همکاری در صف مقدم مقابله با بحران‌ها حضور داشته‌ایم و خواهیم داشت. قدرت دفاعی ارتش و سپاه باید بیشتر از اینها افزایش یابد.»

از قدرت نرم تا دیپلماسی دفاعی
سردار ابوالقاسم فروتن رئیس دفتر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هم در این همایش گفت: «استکبار جهانی امروز در حوزه تجهیزات، عده و عُده، تخصیص اعتبارات و توسعه نظامی از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است اما آنچه که عامل برتری ماست، ایمان قوی نیروهای مسلح است. اتصال به قدرت بی انتهای الهی تمامی قدرت‌های پوچ دنیایی را محو خواهد کرد.»
سردار فروتن بیان کرد: «افتخار می‌کنیم وقتی که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان وارد کشور ترکیه (عضو ناتو) شد، به خوبی از ایشان استقبال کردند. رئیس ستاد ارتش ترکیه برای اینکه سرلشکر باقری را بدرقه کنند به شهر دیگری آمدند در حالی که در دیپلماسی چنین رسمی نیست. در سوریه نیز به خوبی از هیات نظامی ایران استقبال کردند.»
وی بیان داشت: «این تبلور تجمیع قدرت نیروهای مسلح است که سبب شده نظام ما در دیپلماسی دفاعی قدرتمندانه عمل کند. برای اولین بار است که در حوزه دفاعی، پروتکلی میان دو کشور طراحی و به امضا می‌رسد. این‌ها بیانگر قدرت نرم افزاری ایجاد شده و افزایش آن در سطح نیروهای مسلح علاوه بر قدرت سخت افزاری است.»
رئیس دفتر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه رقابت میان ارتش و سپاه معنا ندارد، افزود: «بخش اعظم ماموریت‌های ارتش و سپاه متفاوت است و ارتش بیشترین ماموریت را در حفظ تمامیت ارضی کشور عهده‌دار است و شاید 25 درصد ماموریت‌های ارتش و سپاه همپوشانی داشته باشد.»

منبع: خبرآنلاین
دیدگاه ها