6/25/2018
دوشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۷
کنایه رئیس‌دولت در سایه به زنگنه: تحریم‌ها و تهدیدهای احتمالی را لحاظ نکردید

کنایه رئیس‌دولت در سایه به زنگنه: تحریم‌ها و تهدیدهای احتمالی را لحاظ نکردید

جلیلی گفت: اگر امروز بتوانیم کاری برای کشور کنیم ولی آن را انجام ندهیم و به فردا موکول کنیم، خیانت کرده‌ایم لذا باید نظرات و پیشنهادهایی را که در جهت تصحیح و تکمیل روند امور داریم به دست‌اندرکاران منتقل کنیم.
اعتماد آنلاین | سعید جلیلی با اشاره به سلسه نشست‌های تخصصی دولت سایه برای تایید، تکمیل و تصحیح برنامه‌های دولت دوازدهم گفت: سوال اصلی‌که به دنبال پاسخ به آن هستیم این است که طبق وضعیت موجود صنعت نفت و گاز و رصد تمامی احتمالات، چگونه باید به وضعیت مطلوب چشم انداز در چهارسال آینده برسیم و از این نعمت خدادادی به احسن نحو استفاده کنیم؟

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: با توجه به اینکه نفت و گاز از مزیت‌های نسبی کشور ماست چگونه می توان از این مزیت نسبی برای ایجاد حداکثری اشتغال استفاده کرد؟ چگونه می‌توان با انجام حداکثر ارزش افزوده در کشور هم اشتغال بیشتری ایجاد کرد و هم درآمدهای ارزی کشور را بالا برد؟ نگاه انقلابی برای پیشبرد، تقویت، تصحیح و تکمیل برنامه های وزارت نفت چه پیشنهادهایی دارد؟

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام همچنین با اشاره به وضعیت صنعت نفت ایران در مقایسه با سایر کشورها بیان کرد: بعضی کشورها که چند دهه بعد از ما به نفت دست یافتند امروز چه در جنبه‌های فنی و چه از نظر اقتصاد انرژی به دستاوردهای چشمگیری رسیده‌اند در حالی که ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و گاز جهان با سابقه بیش از 100 سال در این صنعت می بایست الگوی سایرین در این عرصه قرار می‌گرفت.

وی گفت: یکی از ایرادات اساسی که در برنامه وزرای دولت دوازدهم به چشم می خورد این است که در تصویر چهار سال آینده، تحریم ها و تهدیدهای احتمالی را لحاظ نکرده‌اند و یکی از وزارتخانه های مهم در این باره وزارت نفت است. این یک واقعیت است که دشمنان ملت ما اعمال فشارهای اقتصادی را کماکان در برنامه های خود دارند و به مراتب هم اعلام می کنند.

منبع : ایسنا
دیدگاه ها