4/22/2018
یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
کمبود بیش از سه هزار معلم ورزش در مدارس

کمبود بیش از سه هزار معلم ورزش در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش گفت: «با کمبود بیش از سه هزار معلم ورزش با افزایش ساعت درس تربیت بدنی مواجه شده‌ایم.»
اعتمادآنلاین| مهرزاد حمیدی در حاشیه مراسم المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که در مدرسه انوشیروان دادگر برگزار شد، گفت: «اعتبار ۵۱ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس اختصاص یافته است که مبلغ ۱۲ میلیارد آن تخصیص یافته است.»
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مورد نیروی انسانی افزود: «با توجه به اضافه شدن ۳ ساعت به پایه یازدهم و دوازدهم با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم. »
وی بیان کرد: «۳هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ نفر نیرو کمبود داریم و برای رفع آن با معاونت نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان هماهنگی کرده‌ایم تا سهمیه بهتری اختصاص پیدا کند. در کنکور سراسری نیز به ما سهیمه خوبی داده‌اند.»
حمیدی اظهار کرد: «نرخ نفوذ المپیاد درون مدرسه ای تا مدارس عشایری راه یافته و ۶ دانش آموز پسر از عشایر زنجان رکورد روپایی و یک دختر هولاهوپ را در کشور زده‌اند.»
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: «نسخه ستادی ملی برای تمام مدارس در نظر گرفته شده اما الزامی برای نوع ورزش در المپیاد وجود ندارد و مدارس در انتخاب ورزش با توجه به امکانات خودآزاد هستند. هدف تنها ایجاد و افزایش تحرک بین دانش‌آموزان است.»

منبع: مهر
دیدگاه ها