6/25/2018
دوشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۷
علی صوفی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: وحدت رمز پیروزی اصلاح‌طلبان بوده است

علی صوفی در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: وحدت رمز پیروزی اصلاح‌طلبان بوده است

یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر ضرورت توجه به مطالبات مردم،‌ می‌گوید:‌ وحدت رمز پیروزی اصلاح‌طلبان بوده است؛ اجماع‌سازی بین اصلاح‌طلبان از سال 92 شروع شد و تا الان هم ادامه دارد.
اعتمادآنلاین| علی صوفی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در گفت وگو با اعتمادآنلاین درباره ضرورت وحدت اصلاح‌طلبان می‌گوید:علت پیروزی‌های ما در انتخابات‌های گذشته همین اجماع بین اصلاح‌طلبان بوده است. چرا که در سال 84 اصلاح‌طلبان با تکثر کاندیداها مواجه شدند و همین باعث شد که تا دو دوره ریاست جمهوری را از دست بدهند. برهمین اساس در سال 92 به این نتیجه رسیدند که بدون رسیدن به وحدت و اجماع نمی توانند اقدام موثری انجام دهند. اجماع سازی بین اصلاح طلبان از سال 92 شروع شد و تا الان هم ادامه پیدا کرد.

او معتقد است که وحدت رمز پیروزی اصلاح طلبان بوده است با این حال تأکید می کند: ما در شرایطی قرار داریم که از یک طرف کاندیداها حداقلی وارد میدان شده‌اند و از طرف دیگر انتظارات حداکثری از آنان داریم. این عدم تناسب انتظارات با کاندیداها مشکلی را به وجود آورده و باعث یک سری اختلاف نظرها هم شده است.

صوفی با بیان اینکه باید برای انتخابات‌های سال 98 و 1400 تدبیری کرد پیشنهاد می دهد: در شرایط فعلی باید رویکردمان به سمت مردم باشد. اصلاح طلبان حمایت‌های لازم خود را تا الان از دولت انجام داده‌اند و باید با رویکرد انتقادی و مردمی ادامه دهند تا به این ترتیب اگر شکافی بین مردم و مجلس و دولت وجود دارد،‌آن را پر کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه می‌دهد: در حال حاضر مردم نارضایتی‌هایی دارند و جلب رضایت مردم هم برای اصلاح‌طلبان، هم دولت و هم حاکمیت مهم است. اینکه مردم هر دوره در انتخابات شرکت کنند و شاهد باشند که برخلاف شعارها عمل می شود در نهایت خسته می شوند.
دیدگاه ها