5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
300 نفر از بسیج شهرداری تهران به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند
عارف نیا در بیست و سومین جلسه شورای شهر:

300 نفر از بسیج شهرداری تهران به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند

بسیج شهرداری تهران 300 نفر را برای امدادرسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام کرد.
اعتمادآنلاین| امین عارف نیا، در بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران با حضور در صحن علنی شورا در خصوص فعالیت های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران در زمینه امدادرسانی به مناطق زلزله زده غرب ایران، گفت: صبح روز گذشته شهردار تهران در سازمان مدیریت بحران حضور پیدا کرد و در گفت و گو با شهردار کرمانشاه در جریان خسارات وارده و نیازهای افراد حادثه دیده قرار گرفت.

وی در ادامه عنوان کرد: در راستای امدادرسانی به مناطق زلزله زده یک تیم مدیریت بحران از سوی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده اعزام شد که این تیم شامل ستاد مدیریت بحران شهر تهران، شهر سالم، سازمان پسماند و همچنین پشتیبانی است.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه صبح روز گذشته یک اکیپ از آتش نشانی برای کمک جهت انجام عملیات آواربرداری به مناطق زلزله زده اعزام شد، ادامه داد: این اکیپ شامل 15 نیروی آتش نشانی، یک خودرو سنگین نجات، 2 دستگاه خودرو سبک عملیاتی، تجهیزات هیدرولیک آواربرداری، تجهیزات برش کاری و تجهیزات سبک آواربرداری است.

عارف نیا افزود: به غیر از اقلام ارسالی صبح دیروز، شب گذشته 20 هزار بسته خرما، 100 هزار بسته نان و 60 هزار پتو، هزار تخته چادر گروهی هشت نفره و داروهای مورد نیاز مثل داروهای اعصاب و روان، آنتی بیوتیک و... به محل حادثه ارسال شد.

وی با بیان اینکه از صبح روز گذشته شهرداری تهران با تمام قوا نسبت به اعزام نیرو و محموله های مورد نیاز به این مناطق اقدام کرده است، خاطر نشان کرد: تمامی تلاش خود را به کار می گیریم تا به هموطنانمان امدادرسانی کنیم و براساس دستور مقام معظم رهبری، مبنی بر اعزام سپاه، ارتش و بسیج به مناطق زلزله زده بود، بسیج شهرداری تهران هم 300 نفر را برای امدادرسانی اعزام کرد.

به گفته وی تاکنون 2 تریلی آب معدنی، 3 کانتینر موادغذایی آماده، 4 بیل مکانیکی و 10 آمبولانس از سازمان بهشت زهرا(س) به سمت سر پل ذهاب ارسال شد و در ادامه این خدمات رسانی 160 چشمه سرویس بهداشتی که برای تردد زائران اربعین در مرز خسروی نصب شده بود، در مناطق زلزله زده نصب شد.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: به گفته وزیر بهداشت، تهران اولین کمک های امدادی را ارسال کرده و شهردار کرمانشاه نیز در تماسی که با بنده داشت از امدادرسانی شهرداری تهران ابراز رضایت کرد.

منبع: شهرنوشت
دیدگاه ها