6/24/2018
یکشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۷
عمار حکیم خواستار بررسی علمی چرایی تکرار زلزله در عراق شد

عمار حکیم خواستار بررسی علمی چرایی تکرار زلزله در عراق شد

'سید عمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی عراق روز سه شنبه در بیانیه ای خواستار انجام تحقیقاتی در خصوص دلایل تکرار وقوع زمین لرزه در عراق طی سالهای اخیر شد.
اعتمادآنلاین| با وجود این که کشور عراق بر روی خط زلزله قرار ندارد، در سال های اخیر چندین زلزله در مناطق مختلف این کشور رخ داده است و با وجود تلفات انسانی و مادی ناچیز این زلزله ها، تکرار این پدیده، کارشناسان لرزه نگاری عراق را نگران کرده است.
سید عمار حکیم در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، از نهادهای ذیربط خواست درباره علل زمین شناختی و طبیعی تکرار حوادث زمین لرزه در برهه اخیر در عراق تحقیق کنند.
وی هدف از این اقدام را تعامل علمی با پدیده زمین لرزه و حفظ جان شهروندان این کشور وکاهش خسارت های احتمالی عنوان کرد.
حکیم همچنین با خانواده های قربانیان زمین لرزه اخیر در ایران و عراق ابراز همدردی و برای مجروحان این حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.
زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر شامگاه یکشنبه 21 آبان ماه، استان های غربی کشورمان (به ویژه کرمانشاه) را لرزاند که تاکنون در ایران 430 کشته وهفت هزار و156 زخمی ودر عراق 7 کشته و425 مصدوم بر جای گذاشته است.
مرکز وقوع این زمین لرزه، استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بود.

منبع: ایسنا
دیدگاه ها