3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
حمله به نائب رئیس مجلس با اسم رمز حوادث سال 88
حاشیه‌های نطق روز دوشنبه مسعود پزشکیان درباره حصر به جلسه امروز مجلس کشیده شد

حمله به نائب رئیس مجلس با اسم رمز حوادث سال 88

نطق روز دوشنبه مسعود پزشکیان مبنی بر اینکه با حصر و محدودیت مشکل وحدت حل نمی‌شود، حاشیه‌هایی داشت که امروز جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد آن را به جنجال دوباره تبدیل کرد.
اعتمادآنلاین| جواد کریمی قدوسی در نطق امروز خود حاشیه‌ساز شد و برای دقایقی جنجال و تنش در مجلس ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعتمادآنلاین، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس، امروز در نطق خود، با اشاره به نطق روز دوشنبه مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در خصوص حصر و رفع محدودیت های سید محمد خاتمی گفت: در حالی که سالها از فتنه 88 می گذارد اما مدارک آن با امضای وزارت اطلاعات و دیگر مسئولان در چند صفحه موجود است.

زمانی که کریمی قدوسی در حال نطق بود علی لاریجانی صندلی خود را به مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس داد.

کریمی قدوسی که متوجه این تغییر نشده بود، ادامه داد: می خواهم مدارک مربوط به عاملان فتنه را به رییس مجلس بدهم و خوب است که آقای پزشکیان هم آن را مطالعه کند.

کریمی قدوسی در پایان نطق خود به سمت جایگاه رییس جلسه برگشت و مدارک را به پزشکیان تحویل داد.

مسعود پزشکیان می خواست با استناد به اصل 79 با بیان حدیثی از امام علی(ع)از خود دفاع کند و پاسخی به کریمی قدوسی نماینده مشهد بدهد که حمیدرضا حاجی بابایی و محسن کوهکن به سمت جایگاه هیات رئیسه رفتند تا مانع از بیان تذکر پزشکیان شوند.

بعد از آنها نمایندگان دیگری همچون شیخ، ساداتی نژاد، پارسایی، پورمختار، تابش، آزادی خواه و ... به جایگاه هیات رئیسه آمدند. تجمع نمایندگان در جایگاه هیات رئیسه رو به افزایش بود و برخی نمایندگان نیز سعی می کردند تا نمایندگان دیگر را به صندلی‌های خود بازگردانند.

مسعود پزشکیان که کلافه شده بود، گفت: من صحبت نمی کنم اشکال ندارد شما دعوا کنید.

دیدگاه ها