3/17/2018
شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اتصال کوچه به کوچه برق مناطق زلزله‌زده

اتصال کوچه به کوچه برق مناطق زلزله‌زده

از ساعات اولیه بامداد امروز همزمان با تلاش برای احیای خطوط فشار ضعیف، اتصال کوچه به کوچه و محله به محله برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شده است.
اعتمادآنلاین| در زلزله ۷.۳ریشتری استان کرمانشاه نزدیک به ۶۰ درصد تأسیسات و تجهیزات برق این استان دچار تخریب شدند که اولویت‌ها برای برقرسانی در برقراری ایمنی و به مدار بهره‌برداری آوردن خطوط فشار قوی و فشار متوسط به‌منظور تأمین برق فوری مناطق حساس و حیاتی استان تعیین شد.

پس از گذشت حدود ۴۸ ساعت از زمان وقوع زلزله، متخصصان امدادگر صنعت برق موفق شدند خطوط فشار قوی و فشار متوسط استان را به شرایط نرمال و پایدار بازگردانند.

میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در این خصوص گفت: پس از رخداد این حادثه ۳۰ تا ۶۰ درصد زیرساخت‌های برق استان کرمانشاه دچار آسیب جدی شده بود که با کمک‌های استان‌های معین و فرماندهی صورت‌گرفته در منطقه هم‌اکنون شرایط خطوط فشار قوی و فشار متوسط کاملاً نرمال است.

وی با تأکید بر اینکه مراکز حیاتی حساس و معابر در اولویت برق‌رسانی قرار گرفته‌اند، ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد معابر و مراکز حیاتی مهم مناطق زلزله‌زده کاملاً در شرایط پایداری قرار گرفته‌اند.

اکیپ‌های عملیاتی توزیع برق هم‌اکنون در حال کار به‌روی شبکه فشار ضعیف هستند تا با مراجعه محله به محله و جایگزینی تجهیزات جدید به‌جای تجهیزات آسیب‌دیده، بتوانند جریان برق را تا جلوی ورودی هر منزل مسکونی برسانند.

از ساعات اولیه بامداد امروز، همزمان با تلاش برای احیای خطوط فشار ضعیف، اتصال کوچه به کوچه و محله به محله برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شده است.


منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه ها