5/24/2018
پنج شنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
تهدید فلسطین به قطع روابط با آمریکا

تهدید فلسطین به قطع روابط با آمریکا

پس از هشدار آمریکا مبنی بر تعطیلی دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن، فلسطین نیز تهدید کرده است که کلیه روابط خود با آمریکا را قطع خواهد کرد.
اعتمادآنلاین| صائب عریقات دبیر کل سازمان آزادیبخش فلسطین در یک پیام ویدئویی تاکید کرد: " اگر دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در آمریکا اجازه فعالیت در واشنگتن را نداشته باشد، دولت فلسطین همه روابط و ارتباطات خود با آمریکا را قطع خواهد کرد."

وی در ادامه افزود: "از طریق وزارت خارجه آمریکا پیامی را دریافت کرده ایم که مجوز فعالیت دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن تمدید نخواهد شد، چرا که فلسطین از دادگاه بین المللی کیفری خواسته است تا درباره موارد نقض حقوق بشر از سوی اسرائیل علیه فلسطین تحقیق کند."

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به نقل از مقام های آمریکایی اعلام کرد: دولت ترامپ به مقام های فلسطینی تذکر داده است که دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن را خواهد بست مگر اینکه فلسطینی ها وارد مذاکرات جدی سازش با اسرائیل شوند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا گفته است، فلسطینی ها از یک بخش مبهم در قانون آمریکا سوء استفاده کرده اند،قانونی که می گوید اگر فلسطینی ها سعی کنند از اسرائیل به خاطر جنایاتی که علیه فلسطینی ها مرتکب شده، در دادگاه بین المللی کیفری شکایت کنند، دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در آمریکا باید تعطیل شود.

ترامپ اکنون 90 روز فرصت دارد تا بررسی کند آیا فلسطینی ها در مذاکرات مستقیم و معنادار با اسرائیل قرار دارند یا نه. اگر ترامپ اعلام کند که فلسطینی ها در این مذاکرات هستند، دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن حفظ خواهد شد.


منبع: تسنیم
دیدگاه ها