5/25/2018
جمعه، ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
«اتاق تاریک» روح‌الله حجازی به جشنواره فجر مى‌رود

«اتاق تاریک» روح‌الله حجازی به جشنواره فجر مى‌رود

با پایان تدوین فیلم سینمایى «اتاق تاریک» به تهیه‌کنندگى و کارگردانى روح‌الله حجازى، این فیلم فرم حضور در سى‌وششمین جشنواره فیلم فجر را پر کرد تا نخستین نمایشش در جشنواره امسال باشد.
اعتمادآنلاین| در حال حاضر مراحل صداگذارى، ساخت موسیقى و ویژوال‌افکت فیلم به طور همزمان در حال انجام است تا نسخه‌اى از «اتاق تاریک» در موعد مقرر به دفتر جشنواره فجر ارسال شود.

«اتاق تاریک» پنجمین ساخته حجازى پس از فیلم‌هاى «درمیان ابرها»، «زندگى خصوصى آقا و خانم میم»، «زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو» و «مرگ ماهى» است.

حضور حجازى در دوره‌هاى مختلف فجر همواره با حواشى و اتفاقاتى همراه بوده است. «در میان ابرها» نخستین ساخته او در بیست‌وششمین جشنواره فجر سیمرغ بهترین فیلم اول را دریافت کرد اما دو فیلم بعدى‌اش «زندگى خصوصى آقا و خانوم میم» و «زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو» هر دو به دلیل ممیزى از جشنواره فجر کنار گذاشته شدند و «زندگى مشترک...» بعد از دو سال توقیف و به دلیل حضور در جشنواره‌هاى خارجى فقط چند نمایش محدود در بخش خارج از مسابقه جشنواره داشت.

حجازى سه سال بعد از آخرین ساخته‌اش «مرگ ماهى» امسال با «اتاق تاریک» که تجربه‌اى متفاوت با سایر ساخته‌هایش محسوب مى‌شود به جشنواره فجر مى‌آید.

‏‎ساره بیات، ساعد سهیلى، محمد امامى، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان، ژیلا دایى، رضا احمدى با معرفى بازیگر خردسال؛ سیدعلیرضا میرسالارى بازیگران «اتاق تاریک» هستند.

در خلاصه داستان فیلم «اتاق تاریک» آمده است: فرهاد و هاله فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده‌اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می‌دهد.

منبع: سینماسینما
دیدگاه ها