5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
تفحص از شهرداری دوره قالیباف با محوریت املاک نجومی در دستور کار مجلس /فضای مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران آماده است
کواکبیان در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» خبر داد:

تفحص از شهرداری دوره قالیباف با محوریت املاک نجومی در دستور کار مجلس /فضای مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران آماده است

یک نماینده تهران اظهارداشت: پیگیر طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با محوریت املاک نجومی هستیم. احتمالا اوایل آذر ماه این طرح در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار خواهد گرفت.
اعتمادآنلاین| مصطفی کواکبیان نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به تخلف آشکار شهرداری تهران در واگذاری املاک نجومی گفت: برای بار دوم جمعی از نمایندگان در خواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را دادیم که باید این تحقیق و تفحص ابتدا در کمیسیون عمران بررسی شود و سپس به صحن علنی مجلس ارجاع گردد.

وی تصریح کرد: این تحقیق و تفحص حدود 10 امضا دارد. دلایل ما برای انجام تحقیق و تفحص از شهرداری تهران املاک نجومی، تغییر کاربری‌ها و همچنین نحوه ساخت و ساز نمایشگاه شهر آفتاب و ... است. در حال حاضر محور جدیدی به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران اضافه نشده است و محور اصلی این طرح بر روی املاک نجومی است.

این نماینده تهران خاطرنشان کرد: همچنان معتقدم املاکی که در شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است خلاف ضوابط قانونی بوده و باید حتما بررسی شود.

کواکبیان با بیان اینکه در زمان بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از اعضای شورای شهر نیز اطلاعات جدیدی دریافت خواهیم کرد؛ اظهارداشت: قطعا زمانیکه در کمیسیون عمران در خصوص طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران بحث کنیم از اعضای شورای شهر پنجم اطلاعات جدیدی دریافت خواهیم کرد و امکان دارد تخلفات یگری نیز انجام شده باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که این تحقیق و تفحص به سرنوشت طرح قبلی که در مجلس رد شد، دچار نمی شود و تاکید کرد: فضای فعلی مجلس با فضایی که در آن طرح قبلی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای نیاورد تفاوت پیدا کرده است. احتمالا در این شرایط طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای می آورد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص زمان بررسی اطرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: به نظر می رسد این طرح اوایل آذر ماه در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار می گیرد.


دیدگاه ها