3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
درآمد میلیون دلاری طالبان از تولید و فروش هروئین

درآمد میلیون دلاری طالبان از تولید و فروش هروئین

فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرد که طالبان سالانه ۲۰۰ میلیون دلار از تولید مواد مخدر در این کشور در آمد کسب می کند.
اعتمادآنلاین| «جان نیکلسون» فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان طی نشست خبری خود در مقر پنتاگون گفت: سالانه دست کم ۲۰۰ میلیون دلار از درآمد حاصل از تولید و فروش هروئین به حساب سرکردگان طالبان واریز می‌شود و آنها این پول را برای جذب نیروهای تازه و طرح حمله به نیروهای آمریکایی و متحدانش در ناتو و همچنین نیروهای امنیتی افغانستان به مصرف می‌رسانند.

به گفته این مقام ارشد آمریکایی، مواد مخدر افغانستان از مسیرهای مختلف به کانادا، اروپا، روسیه، ایران و بالکان انتقال داده می‌شود و حدود ۴ درصد از هروئین موجود در بازارهای آمریکا نیز، از افغانستان تامین می شود.

وی همچنین در مورد شیوه آمریکا برای مبارزه با این پدیده در افغانستان گفت: ما به کشاورزان افغانستان که خشخاش می‌کارند، حمله نمی‌کنیم زیرا آنها از سوی طالبان وادار به این کار می‌شوند؛ به خصوص در مناطقی که تحت کنترل طالبان است.

نیکلسون افزود: ما می‌خواهیم آزمایشگاه های تولید هروئین را از بین ببریم؛ در این منطقه ۲۰ گروه بزرگ تولید هروئین وجود دارد که ۱۳ گروه آن در افغانستان هستند و از این ۱۳ گروه فقط ۷ گروه در ولایت «هلمند» افغانستان مستقر می باشند.


منبع: مهر

دیدگاه ها