5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز در خانه هنرمندان برگزار می‌شود

دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز در خانه هنرمندان برگزار می‌شود

دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز، گرافیست، طراح و تصویرگر، جمعه سوم آذر ساعت 17 در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
اعتمادآنلاین| انوشیروان ممیز با اعلام این خبر درباره برگزاری این مراسم گفت: مراسم یادبود مرتضی ممیز سوم آذرماه از ساعت 17 تا 20 در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و در این مراسم مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، «مارکوس وایسبک» طراح و گرافیست آلمانی و استاد دانشگاه باوهاس وایمار آلمان، ساعد مشکی سخن خواهند گفت و امرالله فرهادی نیز اجرای این برنامه را برعهده خواهد داشت.

او افزود: در گالری «ممیز» نیز مجموعه‌ای از 23 تصویرسازی مرتضی ممیز نمایش داده خواهد شد. برخی از این تصویرسازی‌ها تاکنون دیده نشده‌اند و این مجموعه شامل تصویرسازی‌های شاهنامه، قصص قرآن و بخشی از آن‌ها تصویر‌سازی‌هایی است که ممیز برای انتشار در کتاب هفته خلق کرده است.

او افزود: میهمان ویژه مراسم امسال یادبود مرتضی ممیز «مارکوس وایسبک» طراح و گرافیست آلمانی است. تفاوت مراسم امسال با سال‌های گذشته این است که در دوره‌های پیشین از گرافیست‌های مطرح بین‌المللی که با مرتضی ممیز هم‌دوره و با وی دوست بودند برای شرکت در مراسم دعوت می‌کردیم اما امسال تصمیم گرفتیم یکی از گرافیست‌های مطرح که جز گرافیست‌های نسل بعد از ممیز به شمار می‌رود را دعوت کنیم. مجموعه‌ای از 80 پوستر این گرافیست آلمانی در گالری پاییز و زمستان در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

انوشیروان ممیز ادامه داد: همچنین امسال تصمیم گرفتیم که متنخبی از آثار خسرو بیات که از همکاران و هم دوره‌ای‌های مرتضی ممیز در کتاب هفته به شمار می‌رود را به نمایش بگذاریم که مجموعه آثار او که شامل 35 پوستر و آگهی تبلیغاتی است به انتخاب مجید عباسی در گالری میرمیران در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.
دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز به مدت یک هفته در نگارخانه‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.
دیدگاه ها