5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
واکنش یک نماینده به پیشنهاد مذاکره موشکی فرانسه

واکنش یک نماینده به پیشنهاد مذاکره موشکی فرانسه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پیام ایران به‌طور صریح به فرانسوی‌ها این است که ما هیچگونه مذاکره‌ای درباره توان دفاعی و موشکی را نمی‌پذیریم.
اعتمادآنلاین| محمدمهدی برومندی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارت اخیر ضد ایرانی رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: پیام ایران به‌طور صریح به فرانسوی‌ها و دیگران این است که ما هیچگونه مذاکره‌ای درباره توان دفاعی و موشکی را نمی‌پذیریم و مذاکره‌ای هم در این رابطه انجام نخواهیم داد.

وی افزود: ارتقای توان دفاعی و موشکی، جزو دکترین جمهوری اسلامی ایران است و هیچ کشوری حق تعدی به حق مسلم ایران در دفاع همه‌جانبه را ندارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه دشمنی ندارد، اظهار داشت: ما هیچگاه از توان دفاعی و بازدارندگی خود علیه کشورهای منطقه استفاده نمی‌کنیم، اما کشورهای متعدی و زورگو نیز بدانند که اگر کوچکترین خطایی از آنها سر بزند، با پاسخ محکم ایران روبه‌رو خواهند شد.

برومندی اضافه کرد: اگر توان دفاعی ایران و رشادت‌های دلاورمردان ایرانی نبود، امروز داعش نه‌تنها بر منطقه مسلط شده بود، بلکه تمام دنیا را نابود می‌کرد؛ اروپایی‌ها به‌جای اینکه قدردان توان دفاعی ایران باشند، می‌خواهند آن را محدود کنند که این خیلی چیز عجیبی است.

وی اضافه کرد: تمامی جناح‌ها و گروه‌های سیاسی که در چارچوب نظام و قوانین کشور فعالیت می‌کنند، هرگونه مذاکره درباره فعالیت‌های نظامی و دفاعی کشور را نمی‌پذیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: سخنان رئیس‌جمهور فرانسه علیه ملت ایران و توان دفاعی کشور، مداخله در امور داخلی کشور ما محسوب می‌شود و قطعاً باید پاسخی به این اظهارات از سوی مقامات دستگاه دیپلماسی کشور به آنها داده شود.منبع: پارسینه
دیدگاه ها