4/25/2018
چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
دهمین «هفت نگاه» سوم آذر می‌آید

دهمین «هفت نگاه» سوم آذر می‌آید

دهمین نمایشگاه حراج «هفت نگاه» عصر جمعه سوم آذرماه در فرهنگسراى نیاوران کار خودش را شروع می‌کند.
اعتمادآنلاین| هفت نگاه با مشارکت گالرى‌هاى آریا، الهه، گلستان، والى، هفت ثمر و ماه مهر با هدف رونق افزایى به اقتصاد هنر و ارائه آثار هنرى اصیل با قیمت‌هاى مناسب، مثل 10 سال گذشته با محوریت فروش آثار برگزار مى‌شود. در دهمین هفت نگاه از میان انبوه آثار هنرى متقاضی، 200 هنرمند منتخب شده‌اند که با نمایش نقاشی، نقاشى‌خط و مجسمه مردم را به خرید اثر هنرى دعوت مى‌کند.
بنا به اعلام این گروه، هفت نگاه مانند هر سال کوشیده ضمن ارائه آثارى با کیفیت خوب، قیمت‌هایى مناسب که از 500 هزار تومان تا هشتصد میلیون تومان را در بر می‌گیرد پیشنهاد کند تا اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنرى ترغیب شوند.

حضور سه نسل هنرمندان شاخص ایران در یکصد سال اخیر از دیگر ویژگی‌های هفت نگاه است که در این دوره هم قابل مشاهده است. ارائه آثار از چهره‌های شاخصی مانند سهراب سپهری، پرویز کلانتری، آیدین آغداشلو، علی اکبر صادقی، مسعود عربشاهی، فریده لاشایی، ژازه تباتبایی، محمدعلی ترقی‌جاه، محمدابراهیم جعفری، یعقوب عمامه‌پیچ، ابراهیم حقیقی و... با رویکردهاى بسیار متنوع زیباشناختى و موضوعى، تورقی از تاریخ هنر ایران است.

معرفى استعدادهاى تازه نقاشى و مجسمه سازى از دیگر خصوصیات هفت نگاه است که این گروه همواره بدان‌تاکید داشته و در دهمین دوره هم جوانانی با استعداد و آثاری در خور توجه حضور دارند.
دهمین هفت نگاه از عصر جمعه سوم آذرماه در فرهنگسرای نیاوران، روبروی پارک نیاوران کار خودش را شروع می‌کند و تا 17 آذرماه ادامه دارد.
دیدگاه ها