5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
حضور یک اسرائیلی در مسجد نبوی جنجال آفرید

حضور یک اسرائیلی در مسجد نبوی جنجال آفرید

یک وبلاگ‌نویس اسرائیلی عکس‌هایی از حضور خود در مسجد نبوی در مدینه منتشر کرد که باعث واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.
اعتمادانلاین| عکس‌های یک وبلاگ‌نویس اسرائیلی به نام بن تزیون در حرم نبوی در مدینه باعث خشم کاربران عرب در شبکه‌های اجتماعی شد.

بن تزیون در حساب اینستاگرامی‌اش چندین عکس از حضورش در عربستان منتشر کرد. او در این عکس‌ها لباس محلی سعودی پوشیده است. بن تزیون در این سفر با فعالان و روزنامه‌نگاران سعودی دیدار کرد.

کاربران عرب در واکنش به حضور این اسرائیلی در حرم نبوی، هشتگ #صهیونی_بالحرم_النبوی (یک صهیونیست در حرم نبوی) را به راه انداختند.

بن تزیون درباره یکی از عکس‌های خود با یک شهروند عربستانی نوشت: بردار عزیرم عبدالعزیز، نسل ما باید یک‌بار و برای همیشه پل‌های میان یهود و جهان عرب را بسازد. عربستان و اسرائیل باید برای محقق کردن صلح مشترک در منطقه خاورمیانه بزرگ در کنار هم بایستند.سفر این شهروند اسرائیلی به مدینه در حالی صورت گرفت که در ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی درباره گرم شدن روابط عربستان و اسرائیل منتشر شده است.

هفته گذشته، یک روزنامه سعودی برای اولین بار با گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، گفت‌وگو کرد. آیزنکوت این گفت‌وگو را تاریخی دانست. علاوه بر این، یوفال شتاینتس، وزیر انرژی اسرائیل، گفته تل آویو با کشورهای عربی و اسلامی "معتدل" از جمله عربستان روابط دارد.


منبع: فرارو
دیدگاه ها