3/18/2018
یکشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
آقای زیباکلام چراحاضر به قبول گاف خود نیستید!؟

آقای زیباکلام چراحاضر به قبول گاف خود نیستید!؟

در این روزهایی که متاسفانه زلزله سهمگین جان تعدادی از هموطنان ما را گرفت. برخی از افراد که احساس می کنند در جرگه سلبریتی ها هستند از فضا استفاده کردند و شماره حساب برای کمک ارسال کردند. صادق زیبا کلام که این روزها از جمله این افراد است. این رخداد در این روزها به قدری خود وی را هم دچار اشتباه محاسباتی کرده است به نحوی که در برخی از توییت ها و پست های اینستاگرامی وی مشهود است.
اعتماد آنلاین| برای مثال ایشان چندی پیش در توییتی میزان کمک مردمی به خودش برای زلزله زدگان را دو هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود! ویا پس از آن با انتشار پستی مدعی شده است که دکتر ظریف متکبرانه به پیشنهاد کمک 5 سناتور امریکایی جواب منفی داده است! البته ایشان مشخص نکرده است که منبع این خبر ایشان کجاست و آیا به منابعی مانند دو هزار میلیارد کمک مردمی مرتبط است و یا اینکه به اینترنت غیر ایرانی وصل است!

ظاهرا در گفت و گویی که برخی از افراد با زیباکلام داشته اند، ایشان بیان کرده اند که علت پست اخیر در مورد جواب منفی ظریف به 5 سناتور توییت اخیر وزیر امور خارجه بوده است. این بیان ایشان نشان می دهد که چقدر در موضوعات با این اهمیت دقت و موشکافی دارند. باید امیدوار بود که کمک دو هزار میلیاردی مردم را نیز با همین دقت خرج ننماید!

در رابطه با مطلب اخیر درباره پاسخ منفی ظریف به پیشنهاد کمک ۵ سناتور امریکایی توجه به دو نکات ذیل ضروری است:

۱- محمد جواد ظریف طی توییتی بعد از حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه ضمن قدردانی از پیام های تسلیت مقامات خارجی و سپاسگزاری از پیشنهاد کمک های خارجی اعلام کرده بود که در حال حاضر می توانیم با استفاده از منابع خودمان اوضاع را مدیریت نماییم.

۲- این توییت چند روز قبل از ارسال نامه ۵ سناتور به تیلرسون وزیر خارجه امریکا بوده است. در واقع توییت دکتر ظریف در پاسخ به فرد یا گروه خاص خارجی نبوده است و در آن سعی شده بود که با لحنی نرم و محترمانه موضع کشور درباره هرگونه کمک خارجی در این برهه زمانی اعلام گردد.مضافا اینکه نامه این ۵ سناتور خطاب به دکتر ظریف نبوده است که وی بخواهد پیشنهاد آنها را رد و یا جواب منفی دهد.

بنابراین توییت وزیر امورخارجه درباره عدم نیاز فعلی به کمک های خارجی ناظر به پیشنهاد از طرف خاصی نبوده است، بلکه سعی شده بود با لحنی نرم و متواضعانه ضمن تشکر از پیشنهادهای کمک از سوی مقامات خارجی موضع کشور در این باره منتشر گردد.

باید امیدوار بود که کسانی که حداقل در ذهن خود تصور می کنند که در میان مردم جایگاهی دارند سعی نمایند در اظهارات خود حداقل دقت را داشته باشند و در حالی که دیگران را متهم به تکبر می کنند، خودشان گرفتار تکبر و عدم پذیرش اشتباهشان نباشند.
دیدگاه ها