4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
جانی هالیدی، خواننده و بازیگر سرشناس فرانسوی درگذشت

جانی هالیدی، خواننده و بازیگر سرشناس فرانسوی درگذشت

جانی هالیدی، خواننده و بازیگر سرشناس مشهور به «الویس فرانسه» به علت ابتلا به بیماری سرطان ریه درگذشت.
اعتمادآنلاین| ژان فیلیپ اسمت با نام هنری جانی هالیدی، راک استار و بازیگر مشهور فرانسوی از دنیا رفت. او یکی از محبوب‌ترین هنرمندان دنیای فرانسوی‌زبان بود و در طول حیات بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش فروش رفت. خبر درگذشت هالیدی را همسرش به رسانه‌ها اطلاع داد.

این هنرمند در سال ۱۹۹۷ نشان لژیون دونور را از ژاک شیراک، رئیس‌جمهور وقت فرانسه دریافت کرد. او که در دنیای فرانسوی‌زبان‌ها اسطوره موسیقی بود خارج از فرانسه چندان شناخته شده نبود.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه در واکنش به خبر درگذشت هالیدی گفت:‌ در وجود تک تک ما ذره‌ای از هنر جانی هالیدی باقی مانده است. او در طول سالیان نقش خود را در زندگی مردمان فرانسه حکاکی کرد.

لنی کراویتز، هنرمند سرشناس آمریکایی یکی از نخستین چهره‌های سرشناس دنیای موسیقی است که درگذشت هالیدی را تسلیت گفت. سلین دیون نیز در واکنش به خبر درگذشت هالیدی، او را اسطوره موسیقی نامید.

هالیدی هیچگاه در بازار جهانی موسیقی قادر به تکرار موفقیتش در موسیقی فرانسه نشد تا جایی که روزنامه «یو‌اس‌ای تودی» او را با این جمله توصیف کرد: بزرگترین ستاره موسیقی راک که تاکنون نامش را نشنیده‌اید.

او نیز همانند برخی از بزرگترین چهره‌های موسیقی از جمله الویس پریسلی سبک زندگی ناسالم و غیرمتعارفی داشت و در طول زندگی ۵ بار ازدواج کرد.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه ها