4/22/2018
یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
جو یاس، ناامیدی و بی‌تفاوتی در دانشجویان رواج دارد/ موسوی، رهنورد و کروبی ضد انقلاب و ضد نظام نیستند
پروانه سلحشوری رییس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

جو یاس، ناامیدی و بی‌تفاوتی در دانشجویان رواج دارد/ موسوی، رهنورد و کروبی ضد انقلاب و ضد نظام نیستند

پروانه سلحشوری در جمع دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک به مناسبت روز دانشجو و در پاسخ به یک دانشجو معترض که نسبت به شعارهای سایر دانشجویان اعتراض می‌کرد گفت: شعار ما «زنده باد مخالف من» است و مخالفان ما می‌توانند به راحتی سخن بگویند.
اعتمادآنلاین| نماینده تهران ادامه داد: مخالفان ما که تریبون کم ندارند اما شما می‌توانید اعتراض خود را بیان کنید. عضو فراکسیون امید گفت: خوشحالم در جمع دانشجویانی هستم که شور و شعور و علم را باهم آفریند و تن به آسودگی ندادند و سختی‌های دانشجویی را به جان خریدند.

او با این که شما باید پیگیر این باشید که دوستانتان ستاره دار شده اند اظهار داشت:ما به عنوان نمایندگان مجلس باید به دنبال پیگری مطالبات شما باشیم و کسانی را نمی گذاشتند.

سلحشوری تاکید کرد: به جرم ستاره دار بودن دانشجویان را نمی گذارند به سر کلاس بروند. می‌خواهم بدانم اگر از دانشجویان خودشان ستاره دار بود باز هم نمی‌گذاشتند به دانشگاه برود؟

نماینده ادامه داد: من چند روز پیش درخواستی از یک دانشجو داشتم مبنی بر این که سیاسی نبوده و ستاره‌دار شده است. این جا وظیفه شماست که باید پیگیر شوید که چرا دانشجو ستاره دار شده است.

سلحشوری با بیان اینکه دغدغه اصلی این روزهای آموزش عالی ما این است که دانشگاه از سمت کیفی به سمت کمی در حال گذار است گفت: دانشجو باید به دنبال کسب علم و طالب علم باشد و مسئولیت اجتماعی دارد اما افزایش دانشگاه به گونه‌ای است که مدرک جای علم را گرفته و دانشگاه به سمت کمیت می‌رود.

او با اشاره به امار دانشجویان اظهار کرد: ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو داشتیم که یک میلیون و اندی به آن اضافه شده است. با این موج که در حال ورود به دانشگاه هستند دانشگاه به سمت وضعیت کمی می‌رود و از کیفیت فاصله می‌گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به جذب دانشجو در دانشگاه آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی اظهارکرد: دانشگاه برای اینکه طالبان واقعی علم به سراغ آن نمی‌رود از علم خالی می‌شود. آنچه در این روزها دیدم فقط برای من مایه افسوس و ناراحتی بود. متاسفانه جو یاس، ناامیدی و بی‌تفاوتی در دانشجویان رواج دارد در حالی که دانشجو باید معترض و نقاد باشد و با این تهی سازی دانشگاه از علم، به سمت دانشگاهی می رویم که دانشجو بی‌تفاوت باشد چرا که بقای خود را در بی‌تفاوتی می بیند.

او ادامه داد: روزگاری در دانشگاه نخبگانی ظهور پیدا می‌کردند که در زندان‌های پهلوی سفیر آزادی بودند و بعد از انقلاب جان خود را فدای وطن کردند برای اینکه ایران بماند. شما ماندید و معترض بودید و آز انها دفاع کردید و معترض بودید و دوم خرداد را آفریدید. شما امروز معترض هستید و ایستاده‌اید و دوباره ندا سر می‌دهید که جای سید، شیخ و بانوی هنرمند ما در حصر نیست.

سلحشوری افزود: موسوی، رهنورد و کروبی ضد انقلاب و ضد نظام نیستند. کدام فرد ضد نظامی در حصر پیام می‌دهد که مردم در صحنه باشند و در انتخابات رای بدهند. متاسفانه گروهی همراه با اپوزیسیون خارج از کشور، محصوران را ضد نظام معرفی می‌کنند اما خود موسوی و کروبی می‌گویند اگر گناهکارند، برای بررسی اتهاماتشان دادگاه علنی برگزار شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: موسوی، رهنورد و کروبی اصلاح‌طلب نیستند بلکه اصولگرا هستند. روزگاری در کشور کار می‌کردند که اصلاح طلبی نبود. بیاید در کنار هم قرار بگیریم.

او خطاب به دانشجویان گفت: استقلال در بین دانشجویان باید موج بزند، دانشجویان اصلاح طلب باید از دولت مطالبات خود را پیگیری کنند. دانشجویان بسیجی هم که طرفدار احمدی نژاد بودند امروز باید او را نقد کنند.

سلحشور تاکید کرد: دانشجو باید نقاد جامعه باشد، دانشجو اصلاح‌طلب و بسیجی باید نقد کند چرا که دانشجو چشم بینای جامعه است .

او در خصوص آخرین وضعیت دانشجویان ستاره دار گفت: گفته شده ۵۴۹ دانشجو ستاره‌دار بودند که تقریبا همه آنها جذب شدند و حدودا ۲۹ دانشجو باقی مانده‌اند.

منبع: ایلنا

دیدگاه ها