4/20/2018
جمعه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
پاتاریدزه: طلای المپیک ۲۰۲۰ برای من است
اطلاع زیادی از سنگین وزن‌های ایران ندارم؛

پاتاریدزه: طلای المپیک ۲۰۲۰ برای من است

فرنگی‌کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم بیمه رازی گفت که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مدال طلا را کسب خواهد کرد.
اعتمادآنلاین| زویادی پاتاریدزه گفت: چهارمین دوره جام باشگاه‌ های کشتی فرنگی جهان از سطح فنی خوبی برخوردار بود. تیم‌های روسیه، سینا صنعت ایذه و بیمه رازی با کشتی گیران با کیفیتی در این رقابت ها حضور داشتند و سطح فنی مسابقات را افزایش داده بودند. کیفیت خوب برگزاری مسابقات در سالن زیبای اصفهان نیز سبب شده بود که رقابت ها با کیفیت بالایی برگزار شود.

دارنده مدال نقره امیدهای جهانی در سال 2017 ادامه داد: در کشتی مرحله گروهی مقابل تیم روسیه فکر نمی کردیم که بتوانیم این تیم را 10 بر صفر شکست دهیم و پیش بینی پیروزی 7 بر صفر را کرده بودیم اما اعضای تیم بیمه رازی در این مسابقه بسیار خوب کار کردند.

این فرنگی‌کار 20 ساله تیم ملی گرجستانی در خصوص برنامه خود برای شکست رضا کایالپ ترکیه ای و لوپز کوبایی دو قهرمان عنوان دار کشتی فرنگی جهان در کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: به طور حتم این دو فرنگی کار قدرتمند را در المپیک 2020 توکیو شکست خواهم داد و طلای المپیک را خواهم گرفت. در رقابت های قهرمانی اروپا در بوداپست مجارستان دو بر صفر بر رضا کایالپ ترکیه ای باختم و به طور حتم در کشتی آینده این اتفاق نخواهد افتاد.

پاتاریدزه در مورد شکست در فینال امیدهای جهان برابر سیمینوف روسی که برنز بازی های المپیک را نیز در کارنامه دارد، گفت: این کشتی گیر روسی را تاکنون دو مرتبه شکست داده ام اما در فینال وزن 130 کیلوگرم رقابت های قهرمانی زیر 23 ساله های جهان که چندی پیش در لهستان برگزار شد، داور با نوع قضاوتش از نظر روانی من را بهم ریخت و تحت تاثیر قرار داد.

وی در مورد کشتی گیران سنگین وزن ایران یادآور شد: اطلاعات زیادی از سنگین وزن های ایران ندارم و فکر می کنم که در این وزن زیاد خوب نیستند اما قاسم رضایی، امید نوروزی و حمید سوریان از کشتی گیران خوب ایرانی هستند که در جهان شناخته شده هستند.

این فرنگی کار گرجستانی با تقدیر از حمایت های کادر فنی بیمه رازی یادآور شد: آنها به غیر از آنکه مربی من هستند به نوعی دوستی صمیمانه ای دارم و به طور قطع در آینده نیز به ایران خواهم آمد چرا که کشور شما از کشتی گیران و مربیان خوبی برخوردار است.

پاتاریدزه در خصوص جام باشگاه های جهان اظهار داشت: مسابقات خوبی است که طی چهار سال گذشته برگزار می شود و برای جا افتادن نیاز به زمان دارد. تیم های مختلف جهان از جمله، ایران، روسیه و یا گرجستان یک تیم کامل قدرتمند ندارند و برگزاری تیم به تیم مسابقات جذابیت ها را نیز در کشتی افزایش داده است.

وی در خصوص الدار کورتانیدزه آزادکار سرشناس و رئیس سابق فدراسیون کشتی گرجستان گفت: او در کشتی کشورمان عملکرد خوبی داشته و به نوعی شناسنامه کشتی کشور گرجستان است.

پاتاریدزه خاطر نشان کرد: قوانین جدید کشتی نیز به هیچ عنوان خوب نیست و انجام وزن کشتی در دو روز کشتی گیران را اذیت می کند و مشخص نیست چرا اتحادیه جهانی کشتی این قوانین را مصوب کرده اما ما مجبوریم خودمان را با این قوانین وفق دهیم.

منبع: تسنیم
دیدگاه ها