4/19/2018
پنج شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ایمن‌ترین خودروهای 2018 را بشناسید

ایمن‌ترین خودروهای 2018 را بشناسید

موسسه بیمه و ایمنی بزرگرا‌ه‌های آمریکا (IIHS) هرساله با انجام دادن تست‌هایی روی خودروها، فهرستی از ایمن‌ترین خودروها را منتشر می‌‌کند. خودروسازی «سوبارو»ی ژاپنی با در اختیار داشتن چهار مدل خودرو در گروه‌ «ایمن‌پلاس» برنده ایمن‌ترین برند سال شد.
اعتمادآنلاین| فرشاد حاجی قاسمی- موسسه بیمه و ایمنی بزرگرا‌ه‌های آمریکا (IIHS) هرساله با انجام دادن تست‌هایی روی خودروها، فهرستی از ایمن‌ترین خودروها را منتشر می‌‌کند. تست‌هایی که نسبت به سال قبل با جدیت و سخت‌گیری بیشتری انجام می‌شود. کارشناسان این موسسه برای رده‌بندی خودرو‌های ایمن، دو گروه «ایمن پلاس» (top safety pick plus) و «ایمن»(top safety pick) تشکیل دادند. تست‌های تصادف بر روی خودروها در کلاس و برند ‌های مختلف انجام می‌شود و در نهایت شامل 15 خودرو در گروه «ایمن پلاس» و 47 خودرو در گروه «ایمن» قرار گرفتند. مهم‌ترین مولفه در انجام تست های تصادف موسسه IIHS را ایمنی سرنشینان و طراحی مناسب چراغ‌های جلو تشکیل داده است.

معرفی خودروسازهای گروه«ایمن‌پلاس»

امسال خودروسازی «سوبارو»ی ژاپنی با در اختیار داشتن چهار مدل خودرو در گروه‌»ایمن‌پلاس» برنده ایمن‌ترین برند سال شد و شرکت‌های کیا، هیوندای، جنسیس و مرسدس بنز با دو مدل و شرکت‌های تویوتا، بی‌ام‌و و لینکلن با یک مدل در رده‌های بعدی قرار گرفتند. سدان لوکس لینکلن کانتینتال ( (continentalتنها خودرو حاضر از یک شرکت آمریکایی در این گروه بود.

لیست پانزده خودرو موجود درگروه «ایمن پلاس»

کلاس خودرو‌های کوچک
کیا فورته(سراتو)- کیا سول- سوبارو ایمپرتزا سدان و استیشن(چهاردر) -سوبارو wrx

کلاس خودرو‌های متوسط
سوبارو لگاسی- سوبارو اوت‌بک -تویوتا کمری

کلاس سدان لوکس
بی‌آم‌و سری-5 جنسیس- G80 جنسیس- G90 لینکلن کانتینتال - مرسدس بنز E کلاس سدان

کلاس شاسی بلند متوسط
هیوندای سانتافه- هیوندای سانتافه اسپرت

کلاس شاسی بلند لوکس متوسط
مرسدس بنز GLC

معرفی خودروسازهای گروه «ایمن‌»

گروه «ایمن» که در مقایسه با گروه «ایمن پلاس» در تست های تصادف نمرات پایین‌تری کسب کرده بودند، با 47 خودرو در کلاس‌های مختلف در قالب خودروهای گروه «ایمن» طبقه بندی شدند.
آدریان لاند، مدیر IIHS گفت: «رانندگان انتظار دارند که سرنشینان خودرو هم، که اغلب اعضای خانواده هستند، به اندازه‌ راننده ایمنی داشته باشند. پس از تأکید مؤسسه‌ ما بر اهمیت ایمنی سرنشینان، شرکت‌های خودروسازی این مورد را جدی‌تر از گذشته پیگیری کرده‌اند؛ اطمینان داریم به‌زودی ایمنی بیشتر سرنشینان مانند ایمنی راننده، به یک امر عادی و لازم تبدیل خواهد شد.»

لیست چهل‌و‌هفت خودرو موجود درگروه «ایمن»

کلاس خودروهای کوچک
شورلت ولت- هیوندای یونیک هیبرید- هیوندای النترا- هیوندای النترا GT- مزدا 3 سدان و هاچبک- سوبارو کراس‌ترک- تویوتا کورولا-
تویوتا پریوس- تویوتا پریوس پرایم

کلاس خودروهای متوسط
هوندا آکورد- هیوندای سوناتا- کیا اوپتیما- نیسان آلتیما - نیسان ماکسیما

کلاس خودروهای متوسط لوکس
آلفارومئو جولیا- آئودی A3- آئودی A4- بی‌ام‌و سری 3سدان- لکسوس E3- لکسوس IS- ولوو S60- ولوو V60

کلاس خودروهای بزرگ
کیا کادنزا- تویوتا آوالون

کلاس شاسی بلند کوچک
هوندا CV-R- هیوندای توسکان- کیا اسپورتیج- مزدا CX-3- مزدا CX-5- میتسوبیشی اوتلندر- نیسان روگ- سوبارو فورستر- تویوتا راو4

کلاس شاسی‌بلند متوسط
هوندا پایلوت- کیا سورنتو- مزدا CX-9- تویوتا های‌لندر

کلاس شاسی‌بلند متوسط لوکس
آکورا MDX- آکورا RDX- بیوک انویژن- لکسوس NX- لکسوسRX- مرسدس بنز GLEکلاس- ولوو XC90

کلاس مینی‌ون
کرایسلر پسیفیا- هوندا اودیسه

کلاس وانت پیکاپ بزرگ
هوندا ریجلایندیدگاه ها